ЯК МИ УКЛАДАЛИ ДОГОВІР З ОБЛЕНЕРГО

В липні 2019 року в багатоквартирному житловому будинку за адресою м. Ніжин, вул. Озерна, б. 23 створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Озерне 23» (далі – ОСББ). Дo створення в будинку ОСББ, будинок перебував на балансі Державного підприємства «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» (далі – Підприємство).

У вересні за дорученням співвласників правління ОСББ звернулося до ВП Ніжинський РЕМ АТ «Чернігівобленерго» з заявою про укладення договору на постачання електроенергії в місця загального користування. До заяви додали необхідний перелік документів: статут, виписку з ЄДР, протокол установчих зборів.

ВП Ніжинський РЕМ АТ «Чернігівобленерго» повідомив, що укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з новим споживачем здійснює тільки після розірвання договору, із споживачем, що звільнює приміщення (об’єкт). Фактично ОСББ було відмовлено в укладенні договору.

У травні 2020 року в будинку ОСББ відключили електропостачання в місця загального користування в зв’язку з тим, що Підприємство з яким укладено діючий договір має борг перед АТ «Чернігівобленерго» за послуги розподілу та постачання електроенергії.

Штучно створилась небезпечна ситуація для споживачів (співвласників).

Для роз’яснення ситуації ОСББ звернулось до НКРЕКП з проханням надати роз’яснення з приводу того, яким чином ОСББ може в законний спосіб укласти договір на електропостачання для забезпечення функціонування спільного майна. та пояснили наступне:

Приватизація квартир в багатоквартирному житловому будинку за адресою вул. Озерна, б. 23 розпочалася у 1992 року.

Ст. 319 ЦКУ закріплено право власника володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд.

Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав. (Частина друга статті 382 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015).

В частині першій ст. 385 ЦКУ передбачено, що власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об'єднання власників квартир (житла).

Співвласники багатоквартирного будинку по вулиці Озерна, 23 м. Ніжин скористалися своїм правом та створили ОСББ. У відповідності до чинного законодавства створення ОСББ є підтвердженням факту надання власниками квартир нашого багатоквартирного будинку повноважень ОСББ щодо управління, утримання і використання спільного майна цього будинку.

Співвласники багатоквартирного будинку по вулиці Озерна, 23 м. Ніжин не збираються звільняти свої помешкання і продовжують користуватися електричною енергією, яка використовується для забезпечення функціонування спільного майна, що належить співвласникам нашого будинку на праві спільної власності і має оплачуватися за цінами, за якими постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії населенню.

Але через не розуміння діючого законодавства та безпідставної відмови ВП Ніжинський РЕМ АТ «Чернігівобленерго» в укладанні договору ОСББ на користування електричною енергією, яка використовується для забезпечення функціонування спільного майна, та шомісячного отримання коштів за послугу від ОСББ, 28.05.2020 ВП Ніжинський РЕМ АТ «Чернігівобленерго» в багатоквартирного будинку відключено електропостачання спільного майна – сходових клітин, допоміжних та підвальних приміщень, горищ, входів у будинок через борг ДП  «Ніжинський комбінат хлібопродуктів».

Ситуація, яка штучно створена керівництвом ВП Ніжинський РЕМ АТ «Чернігівобленерго» є небезпечною і загрожує життю і здоров’ю мешканців багатоквартирного будинку.

НКРЕКП у своєму листі чітко зазначили, що у зв’язку із зміною форми управління багатоквартирним будинком (зміною споживача), ПАТ «Чернігівобленерго» має невідкладно вжити вичерпних заходів щодо укладення з ОСББ договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії після надання ОСББ документів визначених пунктом 2.1.7 гл. 2.1 розділу ІІ ПРРЕЕ (зокрема для ОСББ замість документа, яким визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення) необхідно надати рішення установчих зборів про створення ОСББ), та відновити електроживлення вказаного будинку.

Відповідь НКРЕКП за посиланням https://drive.google.com/file/d/1QSWOQ2OrR7DsGsAXdpuu0YAvsR4-D69b/view?u...

Нажаль, ПАТ «Чернігівобленерго» відповідь НКРЕКП не хотів брати до уваги. Але ми не здавались…

Допомога і підтримка спільноти ОСББ не дозволила нам опустити руки. Ми впевнено відстоювали свою позицію. В листопаді 2020 року договір був укладений, електропостачання відновлено.