Чому енергодарці все частіше створюють ОСББ: приклади декількох будинків

Останнім часом в Енергодарі створюється все більше об’єднань співвласників багатоквартирних будинків – їх в нашому місті вже майже 120. Містяни вважають, що саме така форма правління найефективніша, адже дає можливість співвласникам контролювати використання коштів, які щомісячно сплачують за утримання будинку та прибудинкової території, впливати на прийняття рішень та ефективно управляти спільним майном.

Редакція МедіаЦентру познайомилася з Максимом Щербиною – головою п’яти ОСББ в нашому місті. Він розповів нам, чому бажання самостійно створити об’єднання з кожним разом зростало все більше.

«Через те, що моя квартира знаходиться на дев’ятому поверсі, мене завжди переслідувала проблема протікання покрівлі. після дощів на моїй стелі періодично з’являлися характерні плями. На мої неодноразові звернення з цією проблемою з боку міських служб не було жодної реакції», – пригадує голова ОСББ Максим Щербина.

Голова ОСББ «Молодіжна 105», «38 Воїнів», «Молодіжна, 83», «Юності 5 Ен», «Молодіжна 43» Максим Щербина

Голова ОСББ «Молодіжна 105», «38 Воїнів», «Молодіжна, 83», «Юності 5 Ен», «Молодіжна 43» Максим Щербина

Дізнавшись, що на той час в місто збираються завести маловідому компанію з управління будинками, Максим чітко вирішив створити ОСББ у своєму будинку та на власному прикладі показати містянам іншу форму правління.

Вивчивши цілу купу різних документів, законів та статей, обійшовши безліч інстанцій, провівши збори з жителями свого будинку, вони нарешті дійшли до своєї мети. А чи підтримувала в той час ініціативу створення ОСББ міська влада і яке ставлення до об’єднання відчувається зараз?

«На той момент підтримки не було ніякої. І навіть можна сказати, в минулі часи створити об’єднання було набагато складніше. На сьогоднішній день ми відчуваємо неабияку підтримку з боку органів місцевого самоврядування. Наразі спільно з міською владою ми намагаємося запустити програму співфінансування, участь у якій взяло вже більшість існуючих в місті об’єднань», – розповідає Максим Щербина.

Розуміючи, що обсяг майбутніх робіт у будинку чималий, а проблем менше не ставало, Максим почав діяти рішуче. Першим ОСББ Максима було «Молодіжна 105», у будинку розпочали ремонт аварійних покрівель. Після чого в одному із підвалів будинку повністю замінили каналізацію, відремонтували та запустили в роботу непрацюючі на той момент ліфти. Наступним кроком управлінців стало повне оснащення будинку та прибудинкової території якісним та водночас економнішим освітленням.

Максим також розповів, що у 2019 році разом з головами сусідніх ОСББ він взяв участь у громадському бюджеті. За рахунок цього повністю замінили лавочки біля всіх під’їздів у дворі. Також у деяких будинках встановили міжповерхові пластикові вікна та камери відеоспостереження.

Перемога у громадському бюджеті допомогла покращити прибудинкову територію ОСББ «Молодіжна 105»

Перемога у громадському бюджеті допомогла покращити прибудинкову територію ОСББ «Молодіжна 105»

В свою чергу Максим пригадав наймасштабніші та найважчі роботи, які довелося виконати на шляху до вдосконалення.

«Ми розпочали підготовку до осінньо-зимового періоду та активно займалися вдосконаленням систем опалення. Нам повністю замінили всі аварійні та зношені деталі у тепломережах», – розповів Максим Щербина.

Реконструкція системи опалення у підвалі ОСББ «38 Воїнів» в Енергодарі

Реконструкція системи опалення у підвалі ОСББ «38 Воїнів» в Енергодарі

На цьому список проблем, які вже встигли вирішити у будинках, де головує Максим Щербина, не закінчується.

«Також були проблеми з аварійним станом піддашків при вході у будинок. Ми виправили цю ситуацію та привели входи до будинку у відповідний стан. Також ми укладали договір з висотниками та вирішували проблему міжпанельних швів», – пригадує голова п’яти ОСББ Енергодара Максим Щербина.

Реконструкція піддашків біля входу у будинок та ремонт міжпанельних швів

Реконструкція піддашків біля входу у будинок та ремонт міжпанельних швів

В ОСББ Максима Щербини ще досить багато запланованої роботи: проведення ремонту водно-розподільних пристроїв та поточний ремонт електрощитових. Також голова ОСББ планує і надалі брати  участь у програмі співфінансування.

Тож на прикладі ОСББ нашого героя можна наочно побачити, наскільки така форма правління дієва та результативна. Тож, мабуть, недарма список об’єднань в нашому місті постійно розширюється, а будинки та під’їзди стають гарнішими та доглянутішими.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар