Наскільки і для кого з 1 грудня підвищилися ціни на газ

З грудня 2017 року відбулось чергове підвищення ціни на газ. Цього разу поки тільки для промисловості, але експерти впевнені, що збільшення вартості газу відчують на собі всі українці.

Поки розцінки на побутовий газ залишаються на колишньому, хоча для багатьох вже непосильному рівні, для суб’єктів промисловості ціна на газ підвищиться вже в грудні.

З 1 грудня 2017 року Нафтогаз буде продавати «блакитне паливо» промисловості та іншим суб’єктам господарювання за ціною мінімум 9019,2 грн. У порівнянні з листопадовими цінами підвищення становить 2,3-2,4%.

Як повідомляє Нафтогаз, ціни на природний газ для промисловості будуть диференціюватися в залежності від обсягів закупівель, умов оплати та наявності заборгованостей.

Прейскурант на природний газ з 1 грудня 2017 (грн за 1000 куб. м)

Зображення прейскуранта
Як передбачають економісти, в зв’язку з подорожчанням газу для промисловості прискориться і зростання інфляції в країні на 1-2%.

Адже підвищення цін для промисловості зачіпає всі сфери, є пряма залежність. Так що підвищення цін відбудеться не тільки на промислові товари, але і на продукти харчування. Закономірно також очікувати підвищення тарифів на опалення і гарячу воду.

При цьому багато українців зараз втратили субсидії – через заборгованість по комуналці. Також підвищення пенсій в жовтні 2017 привело до того, що сума субсидій зменшилася або їх зовсім скасували.

Скільки саме українців позбудеться субсидій майбутньою зимою, поки точно сказати не можна, оскільки на ситуацію може вплинути збільшення ціни на газ для населення і підвищення комунальних тарифів.
 

Джерело: Politeka