Росія заплатить: документуємо збитки

KSE Institute, Офіс Президента України, Міністерство економіки спільно запустили проєкт "Росія заплатить" (https://damaged.in.ua/). Завдання проєкту – створити якнайповніший перелік усього, що було зруйновано і продовжує руйнуватися у війні, яку РФ розв‘язала проти України.

Проєкт збирає дані про матеріальну шкоду, завдану громадянам та державі внаслідок російської агресії. Ці дані потрібні українському Уряду для оцінки збитків, яких зазнала держава та громадяни України внаслідок російської агресії та формування позовів до росії у міжнародних судах про відшкодування цих збитків.

Кожен може надати інформацію про руйнування та шкоду, завдану внаслідок російської агресії. Для того, аби ми дані взяли в роботу, вони мають бути достовірні та структуровані. Сайт проєкту надає для цього відповідну форму.

Інформація про свідків та людей, які надали інформацію, залишається прихованою та ніде не оприлюднюється. Так само не оприлюднюється інформація про конкретні руйнування. Публічно під час воєнного стану буде доступна лише узагальнена статистика.

Вся надана інформація про втрати буде в подальшому перевірятися та верифікуватися командою аналітиків.

Увага! Перед тим, як завантажувати таку інформацію, пересвідчіться, що ви перебуваєте у безпеці. Це найважливіше. Все, що ви задокументували, можна буде завантажити пізніше.