Порядок розподілу обсягів спожитої послуги з водопостачання зміниться

Розподіл обсягів водопостачання

За повідомленням Мінрегіону, він розробив зміни до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, які враховують особливості її застосування під час дії воєнного стану. Зі слів заступниці Міністра розвитку громад та територій Наталії Хоцянівської, відповідний наказ Мінрегіону вже набрав чинності.

Нагадаємо, згадана Методика стосується насамперед багатоквартирних будинків. У ній йдеться про порядок розподілу обсягів спожитої послуги, визначених за допомогою загальнобудинкового вузла обліку, між усіма споживачами в будівлі. Коректність такого розподілу залежить, у тому числі, від своєчасного подання споживачами показань квартирних лічильників, що не завжди є можливим в умовах війни. Для тих, хто не подав показів вчасно, Методика передбачала застосування середніх обсягів споживання за попередній період.

Хоча текст змін на дату цієї публікації у публічному доступі ще відсутній, але, як випливає з коментаря Мінрегіону, метою змін є запобігти надмірним нарахуванням споживачам, які отримують рахунки за середніми показниками споживання послуги.

Метою змін є запобігти надмірним нарахуванням споживачам, які отримують рахунки за середніми показниками споживання послуги

Йдеться про застосування коригуючого коефіцієнту, який враховуватиме зменшення обсягу постачання послуг у порівнянні з мирним періодом та неподання значною частиною споживачів показників квартирних лічильників. За цим коефіцієнтом виконавці будуть коригувати обсяг споживання послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої води  та централізованого водовідведення у населеному пункті під час дії воєнного стану.

Починаючи вже з березня 2022 року нарахування (розподіл) послуг централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення будуть здійснюватися з урахуванням коригуючого коефіцієнту для тих споживачів, які не передавали показники лічильників води або у яких такі лічильники відсутні.