Питання строку сплати внесків (огляд практики)

Цей огляд підготовлений у рамках проекту «Поштовх для ОСББ», який реалізовується КМО ВГО Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Швейцарії

При розгляді справ щодо стягнення заборгованості зі сплати внесків важливим питанням є строк сплати внесків. Від цього залежить як момент, з якого починає перебіг позовна давність, так і обчислення інфляційних втрат і 3% річних. Стаття 10 Закону України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” передбачає, що порядок сплати внесків має бути визначений загальними зборами ОСББ. Однак часто загальні збори нехтують встановленням конкретних строків сплати внесків. В таких умовах своє рішення знайшла судова практика - для щомісячних внесків (а на практиці більшість внесків в ОСББ сплачується саме щомісячно) кінцевим терміном сплати визнається останнє число місяця.

§ Так, Харківський апеляційний господарський суд у вже згаданій вище постанові від "25" січня 2018 р. у справі № 922/3087/17 (переглянуто Верховним Судом у касаційному порядку та залишено в силі)1 терміном сплати внесків (за відсутності інших вказівок) визначив останнє число місяця, виходячи з того, що внески були встановлені загальними зборами як щомісячні.

Висновок: якщо загальні збори ОСББ не визначили порядку й строків сплати внесків, терміном їх сплати, за відсутності інших вказівок, є останнє число місяця, (якщо внески були встановлені загальними зборами як щомісячні).

 

1Постанова Харківського апеляційного господарського суду від "25" січня 2018 р. у справі №922/3087/17 [Електронний ресурс] // Єдиний державний реєстр судових рішень. – Режим доступу: https://reyestr.court.gov.ua/Review/71882427