ОСББ : облгаз = 2:0

17 жовтня 2017 року в м. Харкові Донецький апеляційний господарський суд розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ПАТ "Запоріжгаз" від 05.09.2017р. по справі №908/1312/17 за позовом ПАТ "Запоріжгаз до ОСББ "Будівельник-21" про укладення договору.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів зазначає наступне.

- ст.6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» визначає обовязок Позивача встановити за власний рахунок саме квартирні прилади обліку газу в багатоквартирному будинку Відповідача

- Кодекс газорозподільних систем не є законом так само як і положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 року №620 і НЕ МОЖЕ МАТИ ПЕРЕВАГ У ЗАСТОСУВАННІ ПОРІВНЯНО ІЗ ПРИПИСАМИ Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу"

- встановлення замість індивідуальних (квартирних) лічильників загальнобудинкового вузла обліку передбачає інший порядок визначення обсягів споживання розподілу плати згідно загально будинкового лічильника пропорційно між споживачами в залежності від кількості зареєстрованих в квартирі осіб, що є не тільки порушує приписам із ч.3 ст.18 Закону України «Про ринок природного газу», але й є несумісним із встановленим п.5 ч.1 ст.30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» принципом відповідності оплати житлово-комунальної послуги її кількості.

- передбачене спірним договором встановлення загальнобудинкового лічильника не тільки утворює непередбачені вказаними приписами Законів України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» та «Про ринок природного газу» підстави для зміни порядку нарахування плати за постачання газу для його споживачів мешканців відповідного будинку, але за своїм змістом абз. 2 п.1, п.3.2. цього договору НАПРЯМУ ЗАЧІПАЄ ПРАВА ВЛАСНИКІВ КВАРТИР, які не є учасниками цього договору.

- договір не може створювати обовязків для осіб, які не є його сторонами утворення у такий спосіб підстав для примушення останніх до певних дій і не відповідає приписам ч.1 ст.19 Конституції України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.49, 99, 101 - 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд,

- П О С Т А Н О В И В:

1. Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», м. Запоріжжя на рішення Господарського суду Запорізької області від 05.09.2017р. (повний текст підписано 08.09.2017р.) у справі №908/1312/17 залишити без задоволення.

2. Рішення Господарського суду Запорізької області від 05.09.2017р. (повний текст підписано 08.09.2017р.) у справі №908/1312/17 залишити без змін.

Більш детально ознайомитись з Постановою Донецького апеляційного господарського суду можете за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua/Review/69619681