Револьверний фонд міст АЕМУ діє у період воєнного стану

Після 24 лютого, коли росія пішла повномасштабною війною на Україну, життя українських територіальних громад змінилося. Пріоритетними стали питання забезпечення обороноздатності країни, робота з внутрішньо переміщеними особами, підтримка економіки тощо. 

Однак у територіальних громадах, території яких не потрапили під окупацію, триває робота з енергомодернізації будівель. Працює державний Фонд енергоефективності. (https://eefund.org.ua/robota-fondu-energoefektivnosti-na-period-voennogo... ). У березні - квітні учасникам програми ЕНЕРГОДІМ було компенсовано ФЕЕ понад 97 мільйонів гривень.

Запровадження воєнного стану на території України обмежило можливості фінансування громадами програм підтримки житлового фонду. Казначейство почало працювати в особливих умовах воєнного стану (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/590-2021-%D0%BF#n9). Видатки для реалізації місцевих програм підтримки житлового фонду, зокрема ОСББ, потрапили у так звану третю чергу - категорію «за іншими видатками». Це призупинило виконання згаданих місцевих програм  за рахунок бюджетних коштів.

Проте револьверний фонд міст АЕМУ, як фінансовий інструмент, навіть під час воєнного стану працює надійно та без зупинок. Переважно всі ОСББ, що отримали позики з РФМ АЕМУ, дотримуються графіку повернення коштів. Навіть ОСББ «Піщаного–1» з міста Краматорськ принципово переказує щомісячні виплати для того щоб інші краматорські ОСББ могли скористатися такою ж поворотною фінансовою допомогою. 

Нещодавно Ковельська територіальна громада – учасниця програми РФМ АЕМУ - ухвалила рішення про задоволення заявок двох ОСББ на отримання коштів поворотної фінансової допомоги для заміни магістралей холодного водопостачання та ремонту стояків водопостачання на загальну суму 225,7 тис грн. На черзі розгляд заявок інших ОСББ, адже громада має на рахунку РФМ ще майже 400 тис грн.

Ба більше, в цей важкий час револьверний фонд Асоціації готовий надавати безкоштовні позики не лише ОСББ але й місцевим комунальним підприємствам для вирішення нагальних питань за принципом «тут і вже». 

Більш детально про роботу РФМ АЕМУ можна довідатися тут - https://enefcities.org.ua/novyny/revolvernyy-fond-aemu-nabyraye-oberty/.