"Для нас без нас і проти нас": комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт № 7029 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками»

22 липня профільний парламентський комітет підтримав законопроєкт № 7029 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками». За змістом це - той самий законопроєкт, який презентували на початку 2022 року перед внесенням до Парламенту, і проти якого категорично заперечує наша спільнота. Докладно свою позицію ми викладали тут: https://proosbb.info/node/791. Зараз лише повторимо свій висновок:

Проект закону спрямований на шкоду ОСББ та створює передумови для корупційних зловживань з боку несумлінних забудовників та управителів. Немає сенсу подавати до нього пропозиції та обговорювати окремі формулювання - він є неприйнятним в принципі, і за буквою, і за духом. Окремі пропозиції, які намагаються представити як благодіяння для ОСББ, не варті тої шкоди, яку несе проект в цілому. Наша спільнота категорично виступає проти цього законопроекту.

Також можемо додати, що "спрощення" законопроекту (як-от відеоконференції, знижений поріг прийняття рішень) зараз, в умовах воєнного часу, позбавлені будь-якого практичного змісту. Адже для створення ОСББ та прийняття інших спільних рішень ключовим завжди було отримання достовірної інформації про склад співвласників багатоквартирного будинку, а нині доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно обмежено. Тож нововведеннями скоріше скористаються шахраї, ніж добропорядні співвласники.

Залишається лише дивуватися, чому законопроект, який прямо зачіпає інтереси ОСББ, проти якого ОСББ висловлювалися публічно, й надалі просувається народними депутатами всупереч позиції ОСББ і при наявності у Парламенту важливіших завдань в умовах воєнного стану?