Новації законопроєкту 7029. Відеоконференція

Про законопроєкт 7029. Війна, усім складно, хочеться, щоб усе було простіше, мені також. Але труднощі - це не основна біда, біда - це "димова завіса", за якою криється брехня. І складне від цього не стає простим. Тому я вирішила написати серію постів щодо основних положень пропонованих змін для ОСББ. По перше, я би його назвала "Про торгівлю ілюзіями спрощення та зміну процедур прийняття рішень, які змушують ОСББ перереєструвати свої статути".

Почну з відеоконференції. Отже, пропонується визначити, що установчі та загальні збори ОСББ можуть проводитися у режимі відеоконференції. Звучить прекрасно! Але що це означає на практиці? Адже основне завдання - це прийняти рішення. Як співвласники це робитимуть? Піднімаючи електронні руки, ставлячи плюси в чаті? Очевидно, що все одно буде потрібно провести письмове опитування і зібрати електронні підписи. Па-пам! І в чому спрощення?

По-перше, сьогодні і так співвласникам можна і треба збиратися і обговорювати свої питання онлайн.

По-друге, не зовсім зрозуміло, що значить "режим відеоконференції". Вона є альтернативою до фізичної присутності співвласників чи можливе поєднання фізичної і “віртуальної” присутності? Такий режим обирається ініціатором зборів чи самими присутніми (або віртуально “присутніми”) на зборах? Як до відеоконференції приєднатися тим співвласникам, що не мають відповідних технічних засобів? Хто повинен “бачити і чути” учасників - всі та кожен чи лише організатори? Чи будуть такі збори правомочними, якщо хтось з учасників вимкне відеокамеру чи в нього зникне звук? Як запобігти зловживанням ініціаторів на кшталт непідключення небажаних учасників до відеоконференції?

По-третє, на сьогодні немає особливих проблем (крім невміння співвласників користуватися електронним ключами) провести письмове опитування і зібрати необхідну кількість голосів без фізичної присутності.

Отож, якщо збори у режимі відеоконференції не дають можливості прийняти рішення (про створення ОСББ чи про про прийняття рішення, наприклад, про участь у програмі "Відновлення" вд Фонду енергоефективності), все одно потрібно буде проводити письмове опитування, то яке спрощеня несе пропонована норма?