Опитування щодо обізнаності ОСББ з судовою практикою

Нещодавно ми провели невеличке опитування щодо обізнаності ОСББ з судовою практикою. Дякуємо всім, хто приділив опитуванню свій час. І - ділимося результатами!

 

У яких ситуаціях ОСББ доводиться вдаватися до “юридичних засобів”?

На першому місці - збір платежів і стягнення заборгованості. Цей виклик назвали 76,6% опитуваних. На другому місці - взаємовідносини з виконавцями комунальних послуг, на третьому - отримання технічної документації. Дуже цікаво, що створення ОСББ і захист рішень загальних зборів від оскаржень поділили між собою лише 7-му сходинку “антирейтингу” юридичних викликів. Це зайвий раз доводить, що з процедурами створення ОСББ та прийняття спільних рішень (проведення установчих і загальних зборів) все більш-менш гаразд. А от дотримання вимог законодавства монополістами, колишніми балансоутримувачами та органами місцевого самоврядування - залишає бажати кращого.

Діаграма: юридичні виклики ОСББ

 

Джерела, з яких спільнота ОСББ черпає юридичні знання

На першому місці - самостійне ознайомлення з законодавством (76,6% опитаних). Такі результати свідчать, що спільнота ОСББ - це дійсно спільнота людей відповідальних і критично мислячих. Ми самостійно вивчаємо першоджерела і самі шукаємо відповіді в законодавстві. А ще - звертаємося по професійну допомогу юристів (61,7% опитаних). Це також свідчить про усвідомлену відповідальність і професійний підхід правлінь до виконання своїх обов’язків.

Діаграма: джерела юридичних знань ОСББ

Показово, що майже половина опитаних (48,9%) вивчає судову практику! В якій іще спільноті, крім професійної правничої, цей показник може бути вищим? Така значна увага ОСББ до судової практики не дивна - адже ми ж її і формуємо (за професійної підтримки юристів, звісно). ОСББ - це саме той опонент у суді, який готовий боротися до кінця і довести справу, за потреби, і до Великої Палати Верховного Суду, що й продемонструвала практика останніх років.

А ще навіть ті, хто особисто судову практику не вивчає, усвідомлюють її важливість для створення і діяльності ОСББ. “Абсолютно важливим” або “скоріше важливим” її вивчення назвали практично всі опитані. Власне, це є констатацією об’єктивного факту, який підтвердить кожен юрист. А ОСББ, як ми казали, активно користуються послугами юристів - і то добрих.

Діаграма: важливість судової практики

Сподіваємося, результати опитування були вам так само цікавими, як і нам. А також нагадуємо, що на нашому сайті розміщено каталог судових рішень щодо створення і діяльності ОСББ. У ньому в зручній формі зібрані та постійно додаються рішення судів, актуальні для об’єднань співвласників.

Каталог підготовлено КМО ВГО “Громадянська мережа ОПОРА у рамках проєкту «Масштабування діяльності для відбудови житла, зруйнованого війною», який реалізується в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу

У заголовку статті використано ілюстрацію від Storyset