Чи обов’язково для ОСББ мати затверджений загальними зборами кошторис?

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств за умови дотримання вимог п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ і не є платниками податку на прибуток підприємств, віднесені, зокрема, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об’єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захист їхніх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначаються Законом України від 29 листопада 2001 року № 2866-III ,,Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” (далі - Закон № 2866).

Про використання кошторису йдеться у ст. ст. 7, 10 і 18 Закону № 2866.

Так, у статуті має бути визначено, зокрема, джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об'єднання; порядок прийняття кошторису, створення та використання фондів об'єднання, включаючи резервні, а також порядок оплати спільних витрат.

Затверджений загальними зборами кошторис ─ це офіційний дозвіл правлінню витрачати кошти за визначеними у кошторисі статтями видатків.

Кошторис визначає цільове призначення надходжень об’єднання.

Отже, кошторис обов’язково має бути складений і затверджений в ОСББ.