З Печерських пагорбів Херсон не видно
Не відкрию якоїсь таємниці якщо скажу, що Голова правління ОСББ - це звичайна людина, як і всі. Може, трохи активніша за інших, але в цілому така ж сама. Зі своїми емоціями, ідеями та переконаннями. На прикладі Херсону в окупаціїї виявилось, що існує певна кількість голів з переконаннями у любові до "руського миру" та до рашистів. Такі голови правлінь скоренько "зареєстрували" свої будинки за раша-законами і продовжили з натхненням "працювати", думаючи, що расєя тут назавжди. І після визволення Херсона їм нічого не залишилося, як утекти разом з рашистами, покинувши свої будинки напризволяще.
Що робити в такому разі співвласникам? Тільки обирати нового голову правління. Майже всі ОСББ Херсона свого часу передбачили в статутах, що голову правління обирає зі свого складу саме правління. Це суттєво полегшило ситуацію. Адже в багатьох випадках частина членів правління залишилась у Херсоні. Отже, провівши збори правління, більшістю голосів обирається новий голова правління ОСББ.
І ось тут починається саме цікаве і складне. Державна реєстрація змін у статутних органах об'єднання проводиться тільки після завіряння підписів на протоколі нотаріусом. На даний момент в Херсоні десь до 10 нотаріусів. Шість знаю точно, і тільки двоє з них працюють з реєстрами. Красота. Мало того, що обстріли кожен день, так і по місту ще треба мотатись щоб у нотаріуса підписи завірити. Ще й коштує це 1000 грн за підпис. Внески зараз власники майже не платять, тому такі кошти, особливо для невеликих будинків, дуже великі на сьогодні. А ще й адмінзбір за держреєстрацію змін 810 грн.
Питається, навіщо той нотаріус потрібен, коли і так відповідальність несе той, хто підписує протоколи та подає документи?
Законопроект 7029 у першому читанні обіцяв відмінити цю норму, яка ускладнює життя ОСББ та підкормлює нотаріусів, і багато хто на це сподівався. Але зараз у законопроекті цього вже немає. Якщо він цього не робить - то навіщо цей законопроект потрібен?