Бородянка. Досвід відновлення: почали зі створення ОСББ

Київщина… Бойові дії… Деокупація і нашого містечка Бородянка. Переживши прихід " руського миру": окупацію, обстріли , евакуацію, мешканці нашого будинку розуміли, що повертатись вже немає куди. Будинок напівзруйнований. Перебуваючи у стані стресу, мешканці дуже довго чекали конкретної допомоги від нашої влади. Але, на жаль, повернутися у рідні домівки ми так і не змогли. Руйнування досить значні, і власники кімнат у гуртожитку не мають фінансової можливості, щоб, принаймні, запустити вартісний процес відновлення.

Зібравши достатньо інформації про різноманітні фонди відновлення, мешканці нашого будинку згуртувалися і почали з того, що залежало власне лише від них самих. Заручившись всебічною підтримкою ГО «РАДА ОСББ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ», ми розпочали свій шлях задля відновлення нашого пошкодженого будинку. Покроковий план був затверджений ініціативною групою співвласників і полягав у тому, щоб отримати грант від Фонду енергоефективності за Програмою «ВідновиДІМ». Зрозуміли, що задля отримання гранту від Фонду ще потрібно подолати шлях відновлення несучих конструкцій будинку і шукати додаткове фінансування. Та в обов'язковому порядку створити ОСББ задля участі у програмах. Саме в цей час було оголошено про затвердження обласної програми підтримки задля відновлення пошкоджених будинків. Тому ми негайно приступили до втілення нашого плану.

Мешканці нашого будинку згуртувалися і почали з того, що залежало власне лише від них самих

Перший важливий крок – створення ОСББ власниками кімнат пошкодженого будинку під час дії воєнного стану. Хтось в це взагалі не вірив. Адже створити ОСББ у будинку, де близько року ніхто не проживає, задача не з легких. Деякі співвласники були вимушені покинути своє рідне містечко задля тимчасового проживання у рідних та близьких. Отримавши поради колег, ми пройшли всі процедури чинного законодавства та практичні кроки, зокрема: провели інформаційні збори, потім ініціативною групою затвердили порядок денний установчих зборів, розпочали повідомляти співвласників згідно терміну про проведення зборів… Провели установчі збори, опитали співвласників, які не змогли з відомих усім причин бути присутні на установчих зборах, підрахували голоси та оформили протоколи. Отримавши бажаний результат, а саме офіційну реєстрацію ОСББ «БОРОДЯНКА 2023», переходимо до наступного кроку, а саме до участі у «Програмі підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших житлових багатоквартирних будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій у Київській області з впровадженням енергоефективних заходів на 2023-2024 роки».

Перший важливий крок – створення ОСББ

Підсумовуючи, напевно, звернуся до тих людей у кого склалася подібна ситуація : не вагайтеся і не думайте, що в умовах військового стану це не можливо. Усе можливо, потрібно лише дуже цього бажати, і не чекати, а віднайти в собі сили, згуртуватися та діяти.

Усе можливо, потрібно лише не чекати, а згуртуватися та діяти

P.S. Про реалізацію наступного кроку нашого плану розповім у наступній публікації.