Про діалог з ОСББ

23 червня відбулась онлайн-нарада в Мінінфраструктури, на яку запросили і мене.

Я вдячна за таку можливість, і сподівалася, що це буде нагода розповісти про те, що нам, ОСББ з Донеччини, болить.

Головувала на цій нараді замміністра Наталія Козловська. На цю нараду запросили представників ОСББ України. Ми дуже ретельно підготувались до зустрічі, намітили свої питання, сподівались на конструктивний діалог. Але коли почалась нарада - особисто для мене це був шок. Бо перші виступаючі, включаючи народних депутатів, стали тягти як кота за хвіст законопроект 7029. Не реальні наші потреби, а цей пустопорожній законопроект, який нікому нічим не поможе.

Склалося враження, що головним було провести «обговорення» з тими представниками ОСББ що, так би мовити, в опозиції до законопроекту, і поставити нас перед фактом, що більшість начебто підтримує цей Закон. Але ж я сама - голова ГО «РАДА КЕРІВНИКІВ ОСББ», і знаю реальне ставлення до законопроекту.

Мені було дуже шкода, що влада не прислухається до позиції представників ОСББ. І що окремі представники ОСББ публічно та дуже пильно підтримують управляючі компанії, лобіюють саме їхні інтереси.

Дуже шкода, що на нараді не розглядалось питання відновлення житла яке, зараз дуже цікавить мешканців Донецької та Луганської областей, які залишились без даху над головою і не знають як їм далі жити. Мене як мешканку міста Бахмут дуже цікавить питання надання компенсації за зруйноване житло та будинки. Як будуть виділяти державні квартири мешканцям міст? Як отримати довідку з БТІ для подачі документів на компенсацію? Що з нашою власністю, нашими будинками і землею під ними? Чи поважатиме наше право власності українська влада? Чи не будуть українські забудовники знищувати українські будинки, як це роблять окупанти в Маріуполі? Чи не станемо ми з нації власників нацією бомжів?

Ось на ці питання я хотіла почути відповідь, а не вчергове слухати хвалебні оди законопроекту 7029. Ми його і так читали, і так знаємо, і скільки б нам не казали «халва», на душі від нього дуже гірко.