Нарада в Мінінфраструктури 23 червня

23.06.2023 гору я приєднався до онлайн-наради в Мінінфраструктури, на яку запросили представників ОСББ. Це добре, бо працювати зараз непросто, і нам, ОСББшникам, є що розповісти міністерству. Хочу поділитися з нашою спільнотою враженням від наради.

Першою темою було обговорення до підготовки до опалювального сезону 2023-2024.

Далі народний депутат, пан Стріхарський, мав виступ в підтримку законопроекту 7029. На жаль, як виявилося, пан депутат не зовсім розуміє суті ОСББ, плутаючи роботу ОСББ з управляючими компаніями, та ставлячи знак рівності між ними. Ще й образливо співвласників називаючи «членами ОСББ», а внески у ОСББ – тарифами… І не розібравшись, що таке ОСББ, і як воно працює, прагне щось уже міняти. І під гаслом «покращення сьогодні» пропонує нам ярмо.

Промову щодо недосконалості роботи з багатоквартирними будинками виголосив гендиректор управляючої компанії (УК) «Місто для людей» пан Бумажний. На його думку, УК зіткнулися з «проблемою» багатоквартирних будинків (ББ) - співвласниками та їхніми зборами, які треба проводити. Основне питання, яке хвилювало його, як це обійти. Замість налагоджування та оптимізації своєї роботи, пропонують ввести «механізм автоматизації» підвищення своїх тарифів для ББ, «забуваючи», що такі ж самі ББ, де створене ОСББ, виконують більше та якісніше роботи, а також про наслідки у майбутньому, з якими можуть зіткнутися мешканці ББ у разі неохайності УК. Ми ж розуміємо, що мета багатьох УК – прибуток, а не робота по поліпшенню стану будинку. На жаль, пан Бумажний забув розповісти, як його підлеглі на місцях всіляко саботують передачу технічної документації до ОСББ та нав’язують новоствореним ОСББ, свої «інвестпрограми» (роботи), задля «безпроблемної» передачі технічної документації до ОСББ. Бажаєш отримати документи на будинок - підпиши договір на роботи, або…. або довгий судовий процес молодого ОСББ з УК.

Від реально працюючих ОСББ виступила пані Погорєлова і підняла гостре питання - постачання газу для дахових котелень. За стільки років чомусь не врегульоване питання ціни на газ для співвласників ББ, які самі себе забезпечують теплом та гарячою водою. В якому місці мешканці стають «комерсантами» самі для себе? Незрозуміло, особливо, якщо пам'ятати, що ОСББ – це форма управління будинком самими співвласниками, а не суб’єкт господарювання. На жаль, це питання піднімають кожного року, але людей і далі тримають у заручниках кожного опалювального сезону, ставлячи їх на одну чашу терезів з надавачами послуг.

Друге важливе питання, яке підняли, стосується не тільки будинків з ОСББ, а також і УК – електронного реєстру нерухомого майна, без якого дуже проблематично провести збори, звернутися до суду на боржників, підтвердити інформацію у разі зруйнування будинків в окупації, де вся документація залишилася у БТІ на папері, а мешканці виїхали на підконтрольну територію.

Маю надію, що ті тези, які були висловлені від спільноти ОСББ, почують, та приймуть правильні рішення.