Рада прийняла в 2 читанні законопроект 7029

Верховна Рада на засіданні 14 липня 2023 року прийняла в другому читанні сумнозвісний законопроект 7029. "За" проголосували 245 народних депутатів. Ознайомитися зі списком тих, хто підтримав законопроект, ви можете на сторінці Парламенту за посиланням.

Станом на 14 липня на сайті Ради відсутній зведений текст законопроекту, за який голосували парламентарі, присутня лише порівняльна таблиця до другого читання. З урахуванням цього, а також якості тексту законопроекту і зауважень Головного юридичного управління, остаточний тест після "редакційного опрацювання" може виглядати інакше.

Ми неодноразово звертали увагу на істотні недоліки законопроекту і закликали народних депутатів відмовитися від його прийняття. Востаннє з відповідним відкритим листом ми звернулися до парламентарів 2 червня 2023 року, коли стала зрозумілою редакція законопроекту на 2 читання.

Нагадаємо: законопроект ускладнює створення нових ОСББ, надмірно зарегульовує процедурні питання проведення зборів і оформлення прийнятих рішень, збільшує максимальний поріг голосів для прийняття рішень в ОСББ до 75%, створює проблеми в застосуванні вже напрацьованої судової практики через формальну зміну редакцій статей.

До набрання чинності законопроект ще повинен бути підписаний президентом.