Пропозиції спільноти ПроОСББ до законопроекту 2458

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект за №2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Згідно з доданою до законопроекту пояснювальною запискою, він був покликаний спростити укладення договорів про надання комунальних послуг за новим Законом “Про житлово-комунальні послуги” та розв’язати конфліктну ситуацію довкола технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Втім, якщо ознайомитися із тим, що в дійсності пропонує законопроект по суті, то реалізація окреслених завдань виглядає малоймовірною.

По-перше, проект не розв’язує конфліктної ситуації щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків, а заганяє її в глухий кут.

По-друге, намагаючись виписати механізм укладання т.зв. “публічних договорів” у статтях 13 і 14 (насправді мається на увазі укладання договорів через механізм публічної оферти), законопроект порушив чинну структуру моделей договірних відносин і не узгодив новий механізм із загальним порядком укладання договорів, визначеним законом.

Про ці та інші проблеми законопроекту ми вже писали раніше.

Тому просимо народних депутатів України при підготовці законопроекту № 2458 до другого читання суттєво його доопрацювати, врахувавши пропозиції нашої спільноти.