Енергоефективність

“5-7-9” для ОСББ: як карета перетворилася на гарбуз

Спільнота ОСББ у Резолюції VX Форуму ОСББ звернулася до Уряду з вимогою забезпечити виконання обіцяних умов пільгового кредитування:  7% - відсоткова ставка протягом 5 років, сума - до 5 мільйонів гривень на усі енергоефективні заходи та використання чистих джерел при генерації електроенергії.

Чому таке звернення стало необхідним - пояснюю у своєму блозі.

Юридичні виклики використання електроенергії від сонячних електростанцій у багатоквартирних будинках ОСББ. Пропозиції щодо допустимих юридичних інструментів

Аналітичний звіт «Юридичні виклики використання електроенергії від сонячних електростанцій у багатоквартирних будинках ОСББ. Пропозиції щодо допустимих юридичних інструментів» містить аналіз юридичних викликів, які постають перед проєктами зі встановлення сонячних електростанцій (СЕС) у багатоквартирних будинках ОСББ.

Фінансові показники проектів з підвищення ефективності енергоспоживання та використання відновлюваних джерел для житлового багатоквартирного сектору та рекомендації щодо програми їх стимулювання

Аналітичний звіт «Фінансові показники проектів з підвищення ефективності енергоспоживання та використання відновлюваних джерел для житлового багатоквартирного сектору та рекомендації щодо програми їх стимулювання» містить аналіз ефективності проектів з підвищення енергоефективності в секторі багатоквартирних житлових будівель за комерційних та дотаційних тарифів.

Скільки коштують «дешеві» електроенергія та газ для населення та як зменшити ці витрати

Аналітичний звіт «Скільки коштують «дешеві» електроенергія та газ для населення та як зменшити ці витрати» містить аналіз вартості електроенергії та газу для населення, роз’яснення, чому вартість енергоресурсів для населення в рази менша, ніж для комерційного сектору, і як низькі тарифи впливають на добробут громадян та на бюджет держави. Також у матеріалі наведено механізми зменшення негативного впливу та їхнє обґрунтування.

Перевірка теплоізоляційних характеристик «термофарби» в порівнянні з традиційними системами утеплення

Протягом вже багатьох років періодично з’являється реклама чудодійних термофарб, шар в 1-3 мм  якої може нібито замінити 50-100 мм традиційних (пінополістирол, мінеральна вата, і т. д.) утеплювачів. Для спростування чи підтвердження заявлених характеристик було проведено закупівлю найбільш рекламованої термофарби (Lic Ceramic) та зразки традиційних теплоізоляторів (мінеральна вата, спінений каучук, спінений поліетилен). При цьому спінений каучук та мінеральна вата були вибрані нормованої для неопалювальних приміщень величини (50 мм), а спінений поліетилен – нижчої (12 мм) – так як саме такий утеплювач часто застосовують в наших будівлях замість передбачених нормативами.

Висновок за результатами тестів: «термофарбу» не можна розглядати як теплоізоляцію – спостерігається швидке остигання води через значні тепловтрати при чому остигання співрозмірне з неізольованою трубою.

Вебінари з енергоефективних рішень для будівель від Асоціації енергоаудиторів України

Асоціація енергоаудиторів України розпочинає серію онлайн-вебінарів "Енергоефективні рішення для будівель". Перший вебінар на тему "Погоднє регулювання. Індивідуальні теплові пункти. Як працюють. Як налаштовувати. Як контролювати ефективність. Як забезпечити моніторинг ефективності" відбудеться 30.06.2022 об 11:00

Велика термомодернізація: звернення спільноти ОСББ до тих, хто на рівні громад і держави приймає рішення

Ми, представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі – спільнота ОСББ), починаючи з 2010 року активно беремо участь у розробці державних та місцевих програм впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках на умовах співфінансування. Як ніхто інший, ми розуміємо важливість термомодернізації житлового фонду для енергетичної безпеки України. Більше того - ми підтримуємо термомодернізацію не на словах, а своїми щоденними практичними діями - разом з Урядом та органами місцевого самоврядування.

Вже є сотні багатоквартирних будинків ОСББ в Україні, які провели заходи із комплексної термомодернізації, а їх співвласники зменшили платіжки за тепло удвічі. Є десятки тисяч будинків, співвласники яких поступово вкладають власні кошти і впроваджують енергоефективні заходи.

Але сьогодні ми стурбовані кардинальною зміною правил гри щодо проведення енергоефективних заходів: замість підтримки на умовах співфінансування тих, хто робить це самостійно, з'явилися ідеї безкоштовно для співвласників термомодернізувати "обрані" багатоквартирні будинки. Нас турбує, що проведення термомодернізації за дармові кошти швидко дискредитує і зупинить процес термомодернізації житлового фонду, який тільки-но набирає обертів. І тому ми закликаємо Уряд і органи місцевого самоврядування підтримати та поліпшити існуючі працюючі механізми термомодернізації, а не вдаватися до разового "атракціону щедрості", який перекреслить все, що робилося раніше, та зупинить термомодернізацію на роки вперед.

На порозі катастрофи: чому Європа не стала відмовлятися від централізованого опалення

Чи стоїть Україна на межі відмови від системи централізованого теплопостачання? Це може стати кроком, що драматично погіршить ситуацію з теплозабезпеченням у країні.

Ймовірність такого сценарію немаленька, адже неефективність та зношеність системи теплопостачання, успадкованої від УРСР,  ні для кого не є таємницею.

Законопроект 2458: комунальний колапс під красивими гаслами. Чи зупинить Верховна Рада енергоефективність у житлі в інтересах монополістів?

Комунальний колапс

Виглядає так, що за допомогою законопроекту 2458 планують “відкотити” назад більшість реформ у сфері надання житлово-комунальних послуг, реалізованих в останні роки.  Планується зруйнувати чинну систему договорів про надання комунальних послуг, передбачену чинним законом “Про житлово-комунальні послуги”. Планується покласти за замовчанням на самих споживачів відповідальність за технічне обслуговування (ТО) будинкових газових мереж. Планується знову заховати у “братській могилі” тарифу на послугу всі ті складові, які згідно з чинними Законами України “Про житлово-комунальні послуги” та “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” виділені як самостійні платежі та розраховуються індивідуально для кожного будинку.

Сторінки