Енергоефективність

Перевірка теплоізоляційних характеристик «термофарби» в порівнянні з традиційними системами утеплення

Протягом вже багатьох років періодично з’являється реклама чудодійних термофарб, шар в 1-3 мм  якої може нібито замінити 50-100 мм традиційних (пінополістирол, мінеральна вата, і т. д.) утеплювачів. Для спростування чи підтвердження заявлених характеристик було проведено закупівлю найбільш рекламованої термофарби (Lic Ceramic) та зразки традиційних теплоізоляторів (мінеральна вата, спінений каучук, спінений поліетилен). При цьому спінений каучук та мінеральна вата були вибрані нормованої для неопалювальних приміщень величини (50 мм), а спінений поліетилен – нижчої (12 мм) – так як саме такий утеплювач часто застосовують в наших будівлях замість передбачених нормативами.

Висновок за результатами тестів: «термофарбу» не можна розглядати як теплоізоляцію – спостерігається швидке остигання води через значні тепловтрати при чому остигання співрозмірне з неізольованою трубою.

Вебінари з енергоефективних рішень для будівель від Асоціації енергоаудиторів України

Асоціація енергоаудиторів України розпочинає серію онлайн-вебінарів "Енергоефективні рішення для будівель". Перший вебінар на тему "Погоднє регулювання. Індивідуальні теплові пункти. Як працюють. Як налаштовувати. Як контролювати ефективність. Як забезпечити моніторинг ефективності" відбудеться 30.06.2022 об 11:00

Велика термомодернізація: звернення спільноти ОСББ до тих, хто на рівні громад і держави приймає рішення

Ми, представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі – спільнота ОСББ), починаючи з 2010 року активно беремо участь у розробці державних та місцевих програм впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках на умовах співфінансування. Як ніхто інший, ми розуміємо важливість термомодернізації житлового фонду для енергетичної безпеки України. Більше того - ми підтримуємо термомодернізацію не на словах, а своїми щоденними практичними діями - разом з Урядом та органами місцевого самоврядування.

Вже є сотні багатоквартирних будинків ОСББ в Україні, які провели заходи із комплексної термомодернізації, а їх співвласники зменшили платіжки за тепло удвічі. Є десятки тисяч будинків, співвласники яких поступово вкладають власні кошти і впроваджують енергоефективні заходи.

Але сьогодні ми стурбовані кардинальною зміною правил гри щодо проведення енергоефективних заходів: замість підтримки на умовах співфінансування тих, хто робить це самостійно, з'явилися ідеї безкоштовно для співвласників термомодернізувати "обрані" багатоквартирні будинки. Нас турбує, що проведення термомодернізації за дармові кошти швидко дискредитує і зупинить процес термомодернізації житлового фонду, який тільки-но набирає обертів. І тому ми закликаємо Уряд і органи місцевого самоврядування підтримати та поліпшити існуючі працюючі механізми термомодернізації, а не вдаватися до разового "атракціону щедрості", який перекреслить все, що робилося раніше, та зупинить термомодернізацію на роки вперед.

На порозі катастрофи: чому Європа не стала відмовлятися від централізованого опалення

Чи стоїть Україна на межі відмови від системи централізованого теплопостачання? Це може стати кроком, що драматично погіршить ситуацію з теплозабезпеченням у країні.

Ймовірність такого сценарію немаленька, адже неефективність та зношеність системи теплопостачання, успадкованої від УРСР,  ні для кого не є таємницею.

Законопроект 2458: комунальний колапс під красивими гаслами. Чи зупинить Верховна Рада енергоефективність у житлі в інтересах монополістів?

Комунальний колапс

Виглядає так, що за допомогою законопроекту 2458 планують “відкотити” назад більшість реформ у сфері надання житлово-комунальних послуг, реалізованих в останні роки.  Планується зруйнувати чинну систему договорів про надання комунальних послуг, передбачену чинним законом “Про житлово-комунальні послуги”. Планується покласти за замовчанням на самих споживачів відповідальність за технічне обслуговування (ТО) будинкових газових мереж. Планується знову заховати у “братській могилі” тарифу на послугу всі ті складові, які згідно з чинними Законами України “Про житлово-комунальні послуги” та “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” виділені як самостійні платежі та розраховуються індивідуально для кожного будинку.

Всеукраїнський онлайн-марафон «Перший тиждень енергоефективності та енергозбереження 2020»

Громадська рада при Мінрегіоні проведе Всеукраїнський онлайн-марафон «Перший тиждень енергоефективності та енергозбереження 2020», який пройде у період з 18 по 22 травня 2020 року шляхом відеоконференції.

ВВП енергетичного марнотратства: чи врятує економіку термомодернізація будинків

Масштабна термомодернізація будівель може стати дієвим інструментом для подолання економічних викликів та рушієм для зростання економіки України.

Українська економіка все більше заглиблюється в нову кризу, яка спричинена як глобальними тенденціями, так і внутрішніми економічними проблемами, зокрема і застарілістю інфраструктури.

Разом з тим, існує ще одна сфера будівництва, яка містить значний позитивний потенціал для оздоровлення економіки України – термомодернізація існуючих житлових та громадських будівель (багатоквартирні та індивідуальні житлові будинки, дитсадочки, школи, лікарні, адміністративні будівлі тощо).

Розроблення та планомірна реалізація Урядом виваженої стратегії щодо масштабної термомодернізації будівель допоможе зробити наступні 2021–2050 рр. десятиріччями сталого економічного розвитку для України, а також зменшити негативний вплив глобальної економічної кризи, як це відбулося в центральноєвропейських країнах (Польща, Чехія) після 2008 року.

Теплі кредити уже доступні в Приватбанку

Минулого тижня було підписано паспорт бюджетної програми для реалізації "теплих кредитів", і Держенергоенефективності розпочало процедуру укладання угод із банками-партнерами. Першопрохідцем став ПриватБанк, у якому з понеділка, 6 квітня, ОСББ уже може отримати "теплий кредит" для впровадження енергоефективних заходів. Про це повідомляє Держенергоефективності на своїй фейсбук-сторінці. 

Як обрати енергоефективне вікно? Поради експерта.

Враховуючи багато питань, які виникають останнім часом у співвласників багатоквартирних будинків при заміні вікон у своїх будинках та квартирах, варто ще раз коротко розглянути основні вимоги до світлопрозорих конструкцій та монтажу згідно чинних будівельних норм та стандартів.
Монтаж за вимогами ДСТУ дозволить зберегти тепло, збільшить термін експлуатації вікна, збереже структуру утеплювача та допоможе запобігти руйнуванню монтажного шва.
«Формула» заміни вікон:
  • вибір якісного та енергоефективного вікна / дверей;
  • правильне встановлення конструкції по глибині віконного прорізу для запобігання утворенню конденсату;
  • відповідність комплексу Вікно – Стіна – Утеплювач;
  • комплексний монтаж.

Сторінки