житлово-комунальні послуги

Новий закон “Про житлово-комунальні послуги”: навіщо він потрібен та що змінюється

9 листопада 2017 року в повторному другому читанні Верховна Рада України прийняла, а 5 грудня Президент України підписав, новий Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Якщо перші два згадані закони є абсолютно новими, то Закон України “Про житлово-комунальні послуги” ми вже мали – з 2004 року.

Для чого ж тоді потрібен новий закон? Що він передбачає? Що змінюється після набрання ним чинності?

Новий закон “Про житлово-комунальні послуги”: міфи та домисли

Новий Закон України “Про житлово-комунальні послуги” передбачає нову класифікацію житлово-комунальних послуг, описує три моделі договірних відносин між їхніми виконавцями та споживачами, виводить із тарифів на комунальні послуги витрати на  абонентське обслуговування та містить чимало інших новацій . Не дивно, що він встиг обрости різноманітними міфами та домислами. Чи мають вони під собою підґрунтя? Пропонуємо розібратися разом у матеріалі підготовленому експертами Проекту "Муніціпальна енергетична реформа в Україні".

Новий закон "Про житлово-комунальні послуги" набрав чинності

Новий Закон України "Про житлово-комунальні послуги" був 9 грудня 2017 року опублікований у "Голосі України" і набрав чинності 10 грудня 2017 року.

Попри набрання чинності вже зараз, закон вводиться в дію лише через 6 місяців - тобто, з 10 червня 2018 року. Частина норм закону (стосовно пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг, виплати пільг і субсидій у грошовій формі, професійної атестації управителів) набирає чинності з 1 січня 2019 року.