збори

Готуємо загальні збори: по суті чи по формі?

Протягом останніх тижнів одразу кілька ОСББ з різних міст зверталися до мене по консультацію щодо проведення загальних зборів. Власне, нічого дивного чи особливого - багато хто проводить збори влітку й багато хто ще з літа починає готувати осінні збори. Та мене зацікавила спільна особливість усіх звернень - правління дуже переймаються формальними аспектами організації та проведення загальних зборів. Це й спонукало мене написати короткий блог.

Завжди закликав і закликаю ще раз: працюйте з людьми! А інше додасться.

Відбувся вебінар "Зміни до закону про ОСББ: що змінилося і що не змінилося в діяльності об'єднань"

20 січня на ПроОСББ.інфо відбувся вебінар "Зміни до закону про ОСББ: що змінилося і що не змінилося в діяльності об'єднань". Наталія Кальченко розповіла про зміни, які приніс закон 3270 (законопроект 7029) до закону про ОСББ.

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 3: як проводити загальні збори “старим” ОСББ?

10 листопада 2023 року набрали чинності зміни, передбачені Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). Тож саме час поговорити, як із цим жити далі існуючим ОСББ (тим, що були створені й зареєстровані до 10 листопада).

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 2: нові правила для установчих зборів

Продовжую серію блогів, присвячену Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). Сьогодні - про установчі збори.

Може здатися, що сьогоднішня тема цікава лише тим, хто планує створити ОСББ. Але це не так. Раджу цей блог прочитати й тим, хто має вже створене об’єднання. Річ у тім, що на правила, виписані в статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” для установчих зборів, покликається стаття 10, яка регулює порядок проведення загальних зборів. Тож те, що розглянемо сьогодні, буде важливим і для наступного блогу про загальні збори.

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 1: загальний огляд

10 серпня 2023 року було опубліковано прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). У серії блогів я розберу основні зміни, що стосуються ОСББ, та дам кілька порад щодо того, як об’єднанням уникнути серйозних ускладнень від чергового “спрощення” їхньої роботи.

Законопроект 7029: комітет Верховної Ради на сторожі інтересів нотаріусів і забудовників?

#Нахіба7029?

26 квітня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На ньому було схвалено для розгляду Верховною Радою в 2 читанні законопроект 7029. На жаль, головні проблемні питання законопроекту, про які ми писали, комітет проігнорував. І тут важливо виділити дві проблеми: нотаріальне посвідчення підписів і “золота акція” для забудовників. Тому закликаємо народних депутатів голосувати проти законопроекту 7029!

Що передбачає текст законопроекту 7029, який планує розглянути профільний комітет 26 квітня?

Як ми вже повідомляли, у Верховній Раді планують прискореними темпами провести через профільний комітет і винести в сесійну залу законопроект 7029. У нашому розпорядженні є текст законопроекту, який напередодні розіслали народним депутатам (наводимо його в кінці цього допису). З отриманого тексту видно, що із законопроекту багато чого видалили і багато чого додали. Розберемо наявний текст докладно (попередження: довгочит!)

Але спершу - необхідний спойлер для тих, хто вважає, що “без 7029 не буде відбудови”. Норма про прийняття рішень щодо відбудови 50%+ голосів співвласників вже є в чинному законі “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.

Просимо зупинити: законопроект 7029 прискорено готують до розгляду в 2 читанні

Зупиніть 7029!

У п’ятницю 21 квітня народним депутатам було розіслано текст законопроекту №7029. Також стало відомо, що законопроект планують вже найближчої середи поспіхом провести через профільний комітет Верховної Ради і направити на голосування в залу. Ознайомившись із текстом законопроекту, який будуть виносити на розгляд профільного комітету, ми бачимо, що до нього багато чого додалося і багато чого з нього зникло. Але суть лишилася та сама: він паралізує діяльність ОСББ і просто зупинить відбудову багатоквартирних будинків, пошкоджених під час війни. Тому закликаємо народних депутатів:

  1. Зупинити подальший розгляд законопроекту, оприлюднити підготовлений текст і провести його відкрите публічне обговорення перед тим, як розглядати на комітеті.

  2. Всім народним депутатам - особисто ознайомитися з текстом законопроекту 7029, не покладаючися на радників і помічників, та бути готовими відповідати на запитання виборців.

Законопроект 7029: пропозиції від спільноти ПроОСББ

Ні законопроекту 7029!

12 січня 2023 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №7029 від 08.02.2022 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. Позиція нашої спільноти щодо нього залишається незмінною: законопроект 7029 має бути відхилений. На жаль, народні обранці не зробили цього під час першого читання, але для того й існує друге, щоб виправити цю прикру помилку.

Письмове опитування в ОСББ: універсальний інструмент для прийняття спільних рішень

Сьогодні хочемо ще раз поговорити про письмове опитування і порадити, як за його допомогою без надмірних зусиль приймати спільні рішення в ОСББ. Адже досі є співвласники, ініціативні групи та правління, які ігнорують цей чудовий інструмент прийняття рішень і вважають, що їм конче треба зібрати «кворум», і на ньому прийняти рішення «підняттям рук». А потім бідкаються, що «людей важко зібрати», і що «збори не відбулися», або що «підняття рук» хтось оскражує. 

Сторінки