збори

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 2: нові правила для установчих зборів

Продовжую серію блогів, присвячену Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). Сьогодні - про установчі збори.

Може здатися, що сьогоднішня тема цікава лише тим, хто планує створити ОСББ. Але це не так. Раджу цей блог прочитати й тим, хто має вже створене об’єднання. Річ у тім, що на правила, виписані в статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” для установчих зборів, покликається стаття 10, яка регулює порядок проведення загальних зборів. Тож те, що розглянемо сьогодні, буде важливим і для наступного блогу про загальні збори.

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 1: загальний огляд

10 серпня 2023 року було опубліковано прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). У серії блогів я розберу основні зміни, що стосуються ОСББ, та дам кілька порад щодо того, як об’єднанням уникнути серйозних ускладнень від чергового “спрощення” їхньої роботи.

Законопроект 7029: комітет Верховної Ради на сторожі інтересів нотаріусів і забудовників?

#Нахіба7029?

26 квітня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На ньому було схвалено для розгляду Верховною Радою в 2 читанні законопроект 7029. На жаль, головні проблемні питання законопроекту, про які ми писали, комітет проігнорував. І тут важливо виділити дві проблеми: нотаріальне посвідчення підписів і “золота акція” для забудовників. Тому закликаємо народних депутатів голосувати проти законопроекту 7029!

Що передбачає текст законопроекту 7029, який планує розглянути профільний комітет 26 квітня?

Як ми вже повідомляли, у Верховній Раді планують прискореними темпами провести через профільний комітет і винести в сесійну залу законопроект 7029. У нашому розпорядженні є текст законопроекту, який напередодні розіслали народним депутатам (наводимо його в кінці цього допису). З отриманого тексту видно, що із законопроекту багато чого видалили і багато чого додали. Розберемо наявний текст докладно (попередження: довгочит!)

Але спершу - необхідний спойлер для тих, хто вважає, що “без 7029 не буде відбудови”. Норма про прийняття рішень щодо відбудови 50%+ голосів співвласників вже є в чинному законі “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.

Просимо зупинити: законопроект 7029 прискорено готують до розгляду в 2 читанні

Зупиніть 7029!

У п’ятницю 21 квітня народним депутатам було розіслано текст законопроекту №7029. Також стало відомо, що законопроект планують вже найближчої середи поспіхом провести через профільний комітет Верховної Ради і направити на голосування в залу. Ознайомившись із текстом законопроекту, який будуть виносити на розгляд профільного комітету, ми бачимо, що до нього багато чого додалося і багато чого з нього зникло. Але суть лишилася та сама: він паралізує діяльність ОСББ і просто зупинить відбудову багатоквартирних будинків, пошкоджених під час війни. Тому закликаємо народних депутатів:

  1. Зупинити подальший розгляд законопроекту, оприлюднити підготовлений текст і провести його відкрите публічне обговорення перед тим, як розглядати на комітеті.

  2. Всім народним депутатам - особисто ознайомитися з текстом законопроекту 7029, не покладаючися на радників і помічників, та бути готовими відповідати на запитання виборців.

Законопроект 7029: пропозиції від спільноти ПроОСББ

Ні законопроекту 7029!

12 січня 2023 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №7029 від 08.02.2022 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. Позиція нашої спільноти щодо нього залишається незмінною: законопроект 7029 має бути відхилений. На жаль, народні обранці не зробили цього під час першого читання, але для того й існує друге, щоб виправити цю прикру помилку.

Письмове опитування в ОСББ: універсальний інструмент для прийняття спільних рішень

Сьогодні хочемо ще раз поговорити про письмове опитування і порадити, як за його допомогою без надмірних зусиль приймати спільні рішення в ОСББ. Адже досі є співвласники, ініціативні групи та правління, які ігнорують цей чудовий інструмент прийняття рішень і вважають, що їм конче треба зібрати «кворум», і на ньому прийняти рішення «підняттям рук». А потім бідкаються, що «людей важко зібрати», і що «збори не відбулися», або що «підняття рук» хтось оскражує. 

Правда і міфи щодо загальних зборів ОСББ у воєнний час

Загальні збори ОСББ - це вищий орган управління об’єднання. До їхньої виключної компетенції належить, зокрема, затвердження кошторису ОСББ, переліку та розміру внесків співвласників, обрання правління та ревізійної комісії. Рік завершується, а, отже, ці питання стають актуальними для всіх ОСББ країни. Тим часом проведення загальних зборів ОСББ під час воєнного стану вже встигло обрости міфами й домислами. Розберемо і спростуємо деякі з них.

Постатейні застереження і коментарі спільноти ОСББ до законопроекту 7029

Завдяки активній позиції спільноти ОСББ розпочалося неформальне суспільне обговорення законопроекту №7029 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. Редакція ПроОСББ вирішила систематизувати та звести воєдино докладні застереження учасників нашої спільноти до основних положень законопроекту. Пропонуємо усім дотичним ознайомитися та використовувати для формування своєї свідомої позиції.

Законопроєкт 7029. Зниження порогу для приняття більшості рішень в ОСББ до 1/2.

Законопроєкт 7029. Зниження порогу для приняття більшості рішень в ОСББ до 1/2. Знову є таки, звучить привабливо, і багато хто думає, що така норма принесе очікуване спрощення.

Отже, пропонується зняти чинну вимогу щодо необхідної більшості в ⅔ голосів щодо найважливіших фінансових та майнових питань, які розглядають загальні збори ОСББ. Але, водночас, встановити вимогу аж в ¾ голосів для одного-єдиного питання - “прощання” з підприємством-монополістом і переходом будинку, скажімо, на використання системи автономного опалення чи водопостачання. 

Сторінки