НКРЕКП

ОСББ&ОСР

З 01 січня 2019 року запрацював ринок електричної енергії і вступили в дію Закон України «Про ринок електричної енергії», Правила роздрібного ринку електричної енергії, Кодекс систем розподілу, Кодекс систем передачі, Кодекс комерційного обліку та Типові договори.

А в країні зберігається напружена ситуація у взаємовідносинах між операторами системи розподілу (ОСР) та ОСББ. Оператори системи розподілу не розуміють мети створення ОСББ та його статус. Тож ми - нагадуємо і пояснюємо.

Звернення представників руху ОСББ Харкова та Харківської області до президента України

Представники руху ОСББ Харкова та Харківської області звернулися до Президента України з приводу неправомірних вимогАТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО». 

Ділимось досвідом

Шановні Друзі!

До Громадської спілки "Об'єднання ЖБК, ОСББ "Вікторія" звертаються споживачі природного газу, в квартирах яких встановлені лічильники з приводу дорахування їм ліцензіатом ПАТ "Запоріжгаз" не спожитих об’ємів природного газу.

Фахівцями Громадської спілки "Об'єднання ЖБК, ОСББ "Вікторія" підготовлена скарга на дії ліцензіата ПАТ "Запоріжгаз" та ТОВ "Запоріжгаз Збут".

НКРЕКП повертає примітку щодо ціни на електроенергію для загальнобудинкових потреб

За повідомленням на офіційній інтернет-сторінці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Комісія на своєму засіданні 11 січня 2019 року ухвалила "прийняти постанову НКРЕКП «Про скасування постанови НКРЕКП від 21 грудня 2018 року № 2010» (щодо відновлення застосування тарифу на електричну енергію, спожиту в багатоквартирних будинках, гуртожитках, садових товариствах на технічні цілі (освітлення дворів, східців і номерних знаків, освітлення території тощо) на рівні як для населення)".

Що несе для ОСББ реформа ринку електроенергії? Частина 2.

Замість підготовки до новорічних свят продовжуємо підготовку до «святкування народження» ринку електричної енергії.

Київ сколихнула чергова хвиля «зради» та панічні настрої «куди бігти» за договором, за яким договором, підписувати чи ні, тощо. 

У попередній публікації аналізувалось питання: Чи повинне ОСББ заключати саме запропонований договір від ТОВ «Київські енергетичні послуги» «про постачання електричної енергії»?

Тепер спробуємо розібратися щодо наявності спільних рис та відмінностей постачальників на ринку електричної енергії, а саме: електропостачальника (Договір про постачання електричної енергії), постачальника універсальних послуг (Договір про постачанні електричної енергії постачальником універсальної послуги) та постачальника «останньої надії» (Договір про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії»). Буде, на жаль, “лонгрід”, але для свідомого прийняття зважених рішень щодо подальших дій пропоную зосередитись.

НКРЕКП більше не вважає загальнобудинкові потреби "побутовими"?

21.12.2018р. на засіданні НКРЕКП прийнято постанову, якою відмінено примітку до постанови, якою встановлюються тарифи для населення. 
НКРЕКП вважає, що "Електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків" не є побутовою потребою людей.

Що несе для ОСББ реформа ринку електроенергії?

Підготовка до Новорічних свят проходить у середовищі ОСББ дуже активно. «Подарунки» від МінСоцполітики  щодо введення «монетизації», шантаж від газових монополістів. Майже непомітно, чи швидше – не поміченим, на цьому тлі «набирає обертів» вільний ринок з продажу електроенергії.

Парламент виступає на сторожі інтересів споживачів газу

Останніми днями Україну накрила хвиля масових відключень газу у багатоквартирних будинках з боку облгазів. Монополісти «малюють» акти про витоки газу і на цій підставі відключають від газопостачання цілі будинки.

Комерційний облік природного газу по-українськи або як споживачам сплатити двічі за своєю ініціативою…

2017 рік став роком боротьби споживачів з газовою монополією. Бойові дії перейшли в зали судових засідань, де споживачі вигравали справу за справою та доводили всім, що Закон має захищати перш за все споживача, який може відстоювати свої права в Україні.