водопостачання

Порядок розподілу обсягів спожитої послуги з водопостачання зміниться

Розподіл обсягів водопостачання

Мінрегіон розробив зміни до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, які враховують особливості її застосування під час дії воєнного стану. Метою змін є запобігти надмірним нарахуванням споживачам, які отримують рахунки за середніми показниками споживання послуги. Йдеться про застосування коригуючого коефіцієнту, який враховуватиме зменшення обсягу постачання послуг у порівнянні з мирним періодом та неподання значною частиною споживачів показників квартирних лічильників. Новий порядок застосовуватиметься вже з березня 2022 року.

Який потрібен договір на встановлення автомата розливу води біля будинку ОСББ?

Який потрібен договір на встановлення автомата розливу води біля будинку ОСББ?

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Залежить від умов

У Вашому запитанні лишається багато невідомих. Можу припустити, що умовний оператор установок з розливу води бажає встановити таку установку в будинку або біля нього. Якщо в будинку - то, залежно від габаритів і способу встановлення, з ОСББ він мусить укласти або договір оренди допоміжного приміщення, або договір сервітуту щодо спільного майна (наприклад, для кріплення обладнання на стіні). У кожному разі, пам'ятайте, що питання передачі спільного майна в користування є виключною компетенцією загальних зборів.

Окреме питання - встановлення обладнання "біля" будинку (на прибудинковій території). Залежить від того, яка ситуація з земельною ділянкою, навіть не буду описувати різноманітні варіанти за різними припущеннями.

Ще одне питання - підключення до будинкових мереж водопостачання. Якщо планується підключити обладнання до внутрішньобудинкових мереж, то, знову-таки, за рішенням загальних зборів, сервітут, плюс оператору укласти індивідуальний договір з підприємством водопостачання (припускаю, що в будинку індивідуальні договори). Якщо ж підключення до зовнішніх мереж - тут ОСББ взагалі ні до чого.