забудовники

Законопроект 7029: комітет Верховної Ради на сторожі інтересів нотаріусів і забудовників?

#Нахіба7029?

26 квітня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На ньому було схвалено для розгляду Верховною Радою в 2 читанні законопроект 7029. На жаль, головні проблемні питання законопроекту, про які ми писали, комітет проігнорував. І тут важливо виділити дві проблеми: нотаріальне посвідчення підписів і “золота акція” для забудовників. Тому закликаємо народних депутатів голосувати проти законопроекту 7029!

Обговорення законопроекту 7029: порозуміння не досягнуто

Минулої п’ятниці, 2 вересня 2022 року, відбулося обговорення законопроекту 7029 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. Відеозапис можна подивитися на youtube-сторінці Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. А ми звернемо увагу на деякі ключові аспекти та підсумки.

"Для нас без нас і проти нас": комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт № 7029 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками»

22 липня профільний парламентський комітет підтримав законопроєкт № 7029 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками». За змістом це - той самий законопроєкт, який презентували на початку 2022 року перед внесенням до Парламенту, і проти якого категорично заперечує наша спільнота.

Відбудова житла та забезпечення житлом: позиція спільноти ПроОСББ

Повоєнна відбудова

Даючи відсіч агресору, українці сьогодні захищають власну землю, демократичні цінності, повагу до людської гідності, законності та приватної власності. І це в корені відрізняє нас від ворожої орди, яка не має ні гідності, ні поваги до свого й чужого життя, ні поваги до своєї чи чужої власності.
У повоєнній відбудові українцям важливо залишитися самими собою. Наше життя після війни має будуватися на тих принципах, які ми захищаємо. Не можна допустити, щоб під час відбудови жадібні бізнесмени й політики розтоптали людську гідність і повагу до приватної власності, яка була і є основою економічного життя українців протягом століть. Тому спільнота ПроОСББ вважає за необхідне стисло висловити своє бачення щодо того, яким чином мають забезпечуватися житлом ті, хто його зараз втратив, а також яким чином має здійснюватися повоєнна відбудова житла. У своїй позиції ми спираємося на проведене внутрішнє обговорення - і в тому числі на позицію тих учасників спільноти, чиє житло нині знищене, але хто мріє про відбудову свого міста.

Надприбутки для забудовників як нова “суспільна необхідність”: законопроект №6458

Наприкінці грудня 2021 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради України проект Закону про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. Зараз законопроект розглядається у комітетах Верховної Ради України.

Аналіз законопроекту свідчить, що він не передбачає жодних реальних механізмів комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, і нічим не поліпшить існуюче регулювання цієї сфери. Натомість законопроект створює серйозні корупційні ризики та суперечить іншим законодавчим актам, у тому числі Цивільному кодексу України та Земельному кодексу України.

Проект закону щодо “спрощення управління багатоквартирними будинками”: чи потрібен він ОСББ?

Пастка для ОСББ

“Не треба для нас без нас”. Цим висловом можна охарактеризувати загальне враження від проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”, який було презентовано “Офісом підтримки реформ Мінрегіону” 23 грудня 2021 року. Проведений нами аналіз проекту свідчить, що, попри гучну назву, жодного покращення для ОСББ він не несе. Навпаки - має на меті повернути нас років на десять назад, в часи масових забудовницьких зловживань і “кишенькових” ОСББ в новобудовах, створених трьома пов’язаними з забудовником власниками.

Що несе для ОСББ законопроект № 2606?

16 грудня 2019 року у Верховній Раді України за номером 2606 було зареєстровано законопроект “Про внесення змін до  деяких законодавчих актів щодо підвищення якості управління багатоквартирними будинками та вдосконалення діяльності об’єднань співвласників багатоквартирного будинку”.

Спільнота ПроОСББ вважає, що законопроект спрямований на лобіювання інтересів забудовників та афілійованих із ними управителів багатоквартирних будинків, а також на дезорганізацію роботи ОСББ, фактичне унеможливлення самостійного управління багатоквартирним будинком співвласниками.

“Технічні” недоліки та внутрішня неузгодженість законопроекту, в свою чергу, призведуть до фактичного паралічу в застосуванні Законів України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” та “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Це дасть простір для корупції та створить умови для вирішення спірних ситуацій “в ручному режимі” - в тому числі із залученням “заангажованих” забудовником посадових осіб правоохоронних органів.

Наш загальний висновок - законопроект 2606 є корупціогенним і тому категорично неприйнятним. Тож просимо Верховну Раду України його відхилити.