ОСББ на кілька будинків: переваги та недоліки
25 січня 2022, 00:27
Вхідні дані:
- житловий комплекс в Харкові з 9-ти багатоквартирних 9-типоверхових цегляних будинків (4 однопід'їздних свічки по 72 квартири та 5 ключок по 213 квартаир на 3 під'їзди кожна).
- всі будинки майже одночасно будувалися та вводилися в експлуатацію - в 2018-2019рр.
- оскільки найближчими місяцями очікуємо, що забудовник оголосить про необхідність створення ОСББ, мешканці кількох будинків попередньо обговорили питання і більшість співвласників схиляється до одного ОСББ на кілька будинків (від 2 до 4). Але конфігурація ще остаточно не узгоджена.
Ініціативна група проконсультувалась з досвідченим головою схожого ОСББ, переглянула інтернет.
Основною перевагою ОСББ на кілька будинків вбачаємо економію на масштабі при замовленні різного роду послуг. Також мешканці кількох будинків є досить пасивними і з великою ймовірністю самостійно не зможуть організувати окремі ОСББ в своїх будинках, але в цілому наче не проти ОСББ в будь-якій конфігурації. Крім того будинки, що намагаються утворити спільний ОСББ, мають спільні під'їзні шляхи та спортивний майданчик.
Недоліком вважаємо потенційний розбрат, що з великою ймовірністю може виникнути при використанні коштів на потреби різних будинків, коли мешканці одного будинку вважатимуть, що за ті самі внески вони отримують менше послуг або послуги гіршої якості. Тут пом'якшуючим фактором на наш погляд є те, що всі будинки конструктивно є або ідентичними, або дуже схожими і збудовані одночасно, отже перебувають в однаковому стані. Таким чином суттєвого потенційного перекосу у витратах на утримання якогось окремого будинку не очікується.
В кількох статтях пишуть, що найоптимальнішою конфігурацією є створення ОСББ окремо в кожному будинку з подальшим об'єднанням всіх ОСББ в асоціацію. Таким чином ключовий недолік спільного ОСББ нівелюється.
Можливо у когось є досвід створення чи керування ОСББ на кілька будинків. Прохання поділитися.
<em>Відповіді поки відсутні</em>