7029

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 2: нові правила для установчих зборів

Продовжую серію блогів, присвячену Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). Сьогодні - про установчі збори.

Може здатися, що сьогоднішня тема цікава лише тим, хто планує створити ОСББ. Але це не так. Раджу цей блог прочитати й тим, хто має вже створене об’єднання. Річ у тім, що на правила, виписані в статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” для установчих зборів, покликається стаття 10, яка регулює порядок проведення загальних зборів. Тож те, що розглянемо сьогодні, буде важливим і для наступного блогу про загальні збори.

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 1: загальний огляд

10 серпня 2023 року було опубліковано прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). У серії блогів я розберу основні зміни, що стосуються ОСББ, та дам кілька порад щодо того, як об’єднанням уникнути серйозних ускладнень від чергового “спрощення” їхньої роботи.

Відкритий лист Президенту України щодо законопроекту 7029

відкритий лист Президенту щоо 7029

Прийнятий у другому читанні текст законопроекту 7029, усупереч його назві, не спрощує, а ускладнює роботу існуючих ОСББ та створює перешкоди в створенні нових об’єднань. Тому БФ "ПроОСББ" звернувся до Президента України з проханням повернути Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (законопроект № 7029 від 08.02.2022) до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Рада прийняла в 2 читанні законопроект 7029

Верховна Рада на засіданні 14 липня 2023 року прийняла в другому читанні сумнозвісний законопроект 7029. "За" проголосували 245 народних депутатів. Ознайомитися зі списком тих, хто підтримав законопроект, ви можете на сторінці Парламенту за посиланням.

Станом на 14 липня на сайті Ради відсутній зведений текст законопроекту, за який голосували парламентарі, присутня лише порівняльна таблиця до другого читання. З урахуванням цього, а також якості тексту законопроекту і зауважень Головного юридичного управління, остаточний тест після "редакційного опрацювання" може виглядати інакше.

До набрання чинності законопроект ще повинен бути підписаний президентом.

Нарада в Мінінфраструктури 23 червня

23.06.2023 гору я приєднався до онлайн-наради в Мінінфраструктури, на яку запросили представників ОСББ. Це добре, бо працювати зараз непросто, і нам, ОСББшникам, є що розповісти міністерству. Хочу поділитися з нашою спільнотою враженням від наради.

Першою темою було обговорення до підготовки до опалювального сезону 2023-2024.

Про діалог з ОСББ

23 червня відбулась онлайн-нарада в Мінінфраструктури, на яку запросили і мене.

Я вдячна за таку можливість, і сподівалася, що це буде нагода розповісти про те, що нам, ОСББ з Донеччини, болить.

Відкритий лист щодо законопроекту 7029

Понад рік триває розгляд законопроекту 7029 у Верховній Раді. За проміжок між першим і другим читанням текст законопроекту був не один раз переписаний. Але в підсумку ми маємо той самий результат, що й на початку: 7029 не вирішує проблем ОСББ, а створює нові. І якщо півтора роки тому про це говорили ми, то зараз про це говорить і Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України.

Закликаємо членів профільного комітету зупинитися і дати собі чесну відповідь: що не так із законопроектом 7029, і чи потрібен він взагалі? І рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроект як такий, що в дійсності не відповідає потребам ОСББ, а в умовах воєнного часу взагалі є неприйнятним і шкідливим.

Законопроект 7029: комітет Верховної Ради на сторожі інтересів нотаріусів і забудовників?

#Нахіба7029?

26 квітня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На ньому було схвалено для розгляду Верховною Радою в 2 читанні законопроект 7029. На жаль, головні проблемні питання законопроекту, про які ми писали, комітет проігнорував. І тут важливо виділити дві проблеми: нотаріальне посвідчення підписів і “золота акція” для забудовників. Тому закликаємо народних депутатів голосувати проти законопроекту 7029!

З Печерських пагорбів Херсон не видно

Багатьом херсонським ОСББ після визволення довелося обирати нових голів правління. Але державна реєстрація змін у статутних органах об'єднання проводиться тільки після завіряння підписів на протоколі нотаріусом. На даний момент в Херсоні десь до 10 нотаріусів. Шість знаю точно, і тільки двоє з них працюють з реєстрами. Красота. Мало того, що обстріли кожен день, так і по місту ще треба мотатись щоб у нотаріуса підписи завірити. Ще й коштує це 1000 грн за підпис. Внески зараз власники майже не платять, тому такі кошти, особливо для невеликих будинків, дуже великі на сьогодні. А ще й адмінзбір за держреєстрацію змін 810 грн.

Законопроект 7029 у першому читанні обіцяв відмінити цю норму, яка ускладнює життя ОСББ та підкормлює нотаріусів, то чому ж її прибрали з редакції на друге читання?

Закон про деколонізацію, законопроект 7029 та ОСББ

У Верховній Раді збираються виносити на друге читання законопроект 7029, навколо (необхідності) якого тим часом тривають палкі суперечки. Так, нещодавно обурення в ОСББ викликав той факт, що з законопроекту 7029 абсолютно неочікувано викинули зміни, які включали ОСББ до переліку організацій, яким не потрібно нотаріально посвідчувати підписи при вчиненні реєстраційних дій. У цьому переліку вже є громадські й благодійні організації. У той же час саме для ОСББ ці зміни є вкрай важливими.

Сторінки