правління

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 2: нові правила для установчих зборів

Продовжую серію блогів, присвячену Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). Сьогодні - про установчі збори.

Може здатися, що сьогоднішня тема цікава лише тим, хто планує створити ОСББ. Але це не так. Раджу цей блог прочитати й тим, хто має вже створене об’єднання. Річ у тім, що на правила, виписані в статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” для установчих зборів, покликається стаття 10, яка регулює порядок проведення загальних зборів. Тож те, що розглянемо сьогодні, буде важливим і для наступного блогу про загальні збори.

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 1: загальний огляд

10 серпня 2023 року було опубліковано прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). У серії блогів я розберу основні зміни, що стосуються ОСББ, та дам кілька порад щодо того, як об’єднанням уникнути серйозних ускладнень від чергового “спрощення” їхньої роботи.

Звітування й інформування в ОСББ як запорука виконання спільно прийнятих рішень

Продовжуємо серію статей, присвячених обліку, звітності та фінансовому плануванню в ОСББ. Сьогодні поговоримо про “внутрішнє звітування” та інформування в об’єднанні. Сьогодні поговоримо про те, яку інформацію правління зобов’язане надати співвласнику згідно з законодавством, а яку доцільно чи недоцільно надавати понад встановлений законом перелік.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає спрощення використання безповоротної допомоги на відновлення багатоквартирних будинків

Пропозиції щодо спрощення використання безповоротної допомоги на відновлення будинків

Унаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації значна частина багатоквартирних будинків в Україні була пошкоджена. Для того, щоб будинки не зазнавали ще більших пошкоджень унаслідок атмосферних впливів та були якнайшвидше приведені до стану, придатного і безпечного для проживання людей, необхідно, щоб рішення щодо усунення пошкоджень і ремонту приймалися швидко. Спільнота ОСББ України підготувала дуже короткий законопроект, покликаний вирішити це питання.