Статут ОСББ

Коментований Типовий статут ОСББ

Раді повідомити, що в розділі "Бібліотека" нашого сайту з'явився оновлений коментований Типовий статут ОСББ. 2023 року до Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" було внесено низку змін. А слідом за законом було змінено й Типовий статут ОСББ. Тож постала потреба оновити й наш коментар до нього.

Силами, розумом, руками і коштом нашої спільноти такий документ підготовлений. Ми щиро вдячні всім, хто фінансово, організаційно та інтелектуально долучився до розробки нового коментаря до Типового статуту ОСББ. Було багато обговорень і багато пропозицій. Хоча не всі бачення й бажання можна було вмістити, ми вважаємо, що документ вийшов збалансованим. А ви ж завжди вільні обрати, що звідти взяти, а що ні, і чим його доповнити відповідно до потреб вашого ОСББ.

Отже, знайомтеся - оновлений коментар до Типового статуту ОСББ.

Чи порушує положення статуту вимоги закону?

Доброго вам дня!

Будинок восьми під'їзний, власників які бажають брати участь в управлінні спільним майном одиниці, на відміну від критикуючих та незадоволених, це напевно типова ситуація для багатьох.

Для того щоб зробити процедуру виходу з членів правління спрощеною (через різні обставини) і водночас зберегти репрезентативність усіх під'їздів було запропоновано ввести до прав правління пункт такого змісту, відповідно до якого правлінню делеговано право призначити тимчасово нового члена правління замість того, хто вибув, причому зазначено, що дане право використовується виключно субсидіарно і тільки для того, щоб зберегти принцип репрезентативності всіх під'їздів, і як наслідок дотримання прав та законних інтересів власників.

Чи дане положення Статуту вважатиметься таким, яке прийнято всупереч Закону? І якщо так то чому саме? Звичайно призначення членів правління є з одного боку винятковим правом загальних зборів, але з іншого боку знаходяться права і свободи учасників і свобода договору, до того ж дане право не є заміною виключного права загальних зборів, а доповнює його механізмом-процедурою, яка сприяє найефективнішому дотриманню прав і свобод учасників?

Цікаво почути думку професіоналів, які займаються цим питанням багато років.
Заздалегідь дякую за відповідь!