Відеозапис вебінару "Модернізація системи опалення багатоквартирного будинку"
25 грудня 2020, 15:33
3 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Ось перелік фракцій та депутатів, що віддали свої голоси за законопроект.
27 листопада 2020 року профільний Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг вкотре розглядав законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Власне, на засіданні комітету йшлося про внесення до законопроекту додаткових поправок з метою його доопрацювання в рамках підготовки до повторного другого читання, яке наразі заплановане на 4 грудня. А 2 грудня оновлена порівняльна таблиця з’явилася на офіційній сторінці Верховної Ради.
Тож чи змінилося щось суттєво в тексті законопроекту 2458? Коротка відповідь - ні, принципово нічого не змінилося. законопроект 2458, який профільний комітет пропонує до розгляду в повторному другому читанні, є по суті тим самим текстом, який уже розглядався Верховною Радою - і не був підтриманий. Автори внесли незначні косметичні правки, так і не відмовившись від принципово неприйнятних та небезпечних для країни підходів. Це - звичайне окозамилювання.
Цього тижня Верховна Рада вкотре планує розглянути одіозний законопроект 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.
Ми бачимо, що законопроект 2458 не є технічним усуненням окремих недоліків. Він натомість є фундаментальною зміною правил гри, розворотом зі шляху реформ, їх "відкатом". Закликаємо народних депутатів відхилити його.
А натомість - пропонуємо короткий законопроект. Який вирішує три головні задачі, які декларувалися, але не вирішувалися законопроектом 2458.
На сайті Верховної Ради України з’явилася порівняльна таблиця на повторне друге читання законопроекту № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. На жаль, текст, підготовлений до повторного (!) другого читання майже тотожний тому, який вже виносився на розгляд Парламенту і був не підтриманий народними депутатами в липні 2020 року.
2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Це - один із пакету законодавчих актів, що мають на меті привести ринок надання житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан, сприяти енергозбереженню, а відтак – і енергетичній незалежності нашої держави. Тим не менше, одразу після оприлюднення нового закону в мережі Інтернет навколо нього з’явилося чимало міфів. Ми обрали кілька найпоширеніших і нижче розглянемо, як ситуація виглядає насправді.
Напередодні вступу у дію закону «Про житлово-комунальні послуги», що має відбутися 10 червня 2018 року, на розгляд Верховної Ради України внесено кілька законопроектів (реєстр. №8424, 8428 та 8429), якими передбачено відтермінувати вступ у дію цього закону та окремих положень закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
За повідомленням Урядового порталу, Уряд на виконання Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" затвердив вимоги та механізм інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників будинків про встановлення вузлів комерційного обліку (лічильників) теплової енергії і водопостачання.
У нашій "Бібліотеці" розділ "Презентації, інфографіка" поповнився презентацією "Нове законодавство у сфері управління багатоквартирними будинками і надання комунальних послуг".
20 грудня 2017 року Ресурсним центром чистої енергії для ОСББ при громадській спілці «Об’єднання ЖБК,ОСББ «Вікторія» спільно з громадською організацією «ЗМОДСББ «НАШЕ ЖИТЛО» було проведено семінар «ОСББ: виклики сьогодення» із залученням експерта проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа України», юриста Інституту місцевого розвитку Дмитра Левицького.