пільги

Тема дня. Відшкодування пільг і субсидій для ОСББ: що варто знати головам та співвласникам?

Чому зміни у законодавстві щодо пільг та житлових субсидій заганяють ОСББ у глухий кут? Чи дійсно на сьогодні відсутній механізм їх відшкодування для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків?
Про те, що наразі залежить від голів та співвласників ОСББ та хто і як може вирішити ситуацію, говоримо з гостем “Теми дня”, головою правління Асоціації ОСББ «Сумщина» Романом Гученком.

“Монетизація” пільг і субсидій: що робити ОСББ?

Фото: гра в наперсткиПочаток 2018 року ознаменувався одночасно кількома змінами в законодавстві щодо надання громадянам пільг і житлових субсидій.

Зміни ці виявилися неоднозначними і вже встигли “підняти на вуха” не лише ОСББ, але й виконавців комунальних послуг. Розберімося, що ж дійсно змінилося, і як краще повестися в цій ситуації об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

Звернення до ОСББ

Останні дні ОСББ країни лихоманить від безпідставних вимог УПСЗН та фінустанов щодо відкриття ОСББ казначейських рахунків як підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг. Свої забаганки чиновники аргументують  змінами в ряді постанов Кабінету Міністрів України, які стосуються на їх думку і ОСББ. При цьому представники УПСЗН країни навіть поняття не мають про сутність ОСББ, про мету його створення та діяльність.

Зміни до Бюджетного кодексу передбачають поширення пільг і субсидій на витрати з управління багатоквартирним будинком

Нещодавніми змінами до Бюджетного кодексу України поставлено законодавчу крапку в питанні поширення житлових пільг і субсидій на витрати з управління багатоквартирним будинком. Відповідні зміни внесено до ч.3 ст.102 Бюджетного кодексу України, яка регулює питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Про відшкодування витрат по пільгам та субсидіям ОСББ та ЖБК

13 листопада 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 860 "Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи) -

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/860-2013-%D0%BF

Сторінки