субсидії

Непорозуміння Пенсійного Фонду України та ОСББ – в чому питання ?

 

16 вересня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України», якою передбачив передачу усіх функцій із призначенням та виплати субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги до органів Пенсійного фонду України (далі ПФУ).

Адміністрування пільг і субсидій Пенсійним фондом: чи змінилося щось для ОСББ?

Пільги і субсидії готівкою

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 16 вересня 2022 р. № 1041 передав Пенсійному фонду України функції з нарахування (призначення) та виплати житлових субсидій і пільг. Ці повноваження в повному обсязі ПФУ почне здійснювати з 1 січня 2023 року. Але вже зараз деякі органи Пенсійного фонду України наполягають на реєстрації ОСББ в “електронному кабінеті” ПФУ і виключно електронному обміні даними, а також вимагають від ОСББ надання інформації, не передбаченої законодавством (і якою ОСББ просто не володіють). Чи правомірні такі вимоги? Розберемо в редакційній статті.

Житлові субсидії під час війни

Центр протидії дезінформації при РНБО України підтверджує: Мінсоцполітики захистив всі пільгові виплати для українців

В Україні діє особливий порядок нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій під час воєнного стану

Усі субсидії з травня 2021 року будуть виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 420 було внесено істотні зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Головна зміна - залишено лише одну форму виплати житлових субсидій, а саме "готівкову".

Крок за кроком до реальної монетизації

На офіційній Інтернет-сторінці Міністерства соціальної політики України оприлюднено для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”. Із позитивного - проект передбачає доповнення Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі положенням про те, що пільговик може подати заяву про виплату пільги в грошовій готівковій формі в будь-який час. Із негативного - проектом пропонується доповнити Положення про порядок призначення житлових субсидій вимогою до об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) подавати місцевим органам соціального захисту населення відомості про розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком “(в розрізі їх складових) та витрат на комунальні послуги”.

Газзбути почали повертати списані залишки субсидій

Субсидіантам, які після завершення опалювального сезону 2018-19 рр замість зекономлених коштів отримали борги, почали проводити перерахунок залишків субсидій.

Минулого опалювального сезону в Україні способи виплати субсидії змінювались декілька разів. Але тільки у тих субсидіантів, які з жовтня 2018 року по січень 2019 року отримували немонетизовану субсидію (держава перераховувала кошти напряму надавачеві комунальних послуг) та економили природний газ, в травні 2019 року заощаджена субсидія раптово перетворилася на борги.

Позиція ПроОСББ щодо проекту чергових змін з питань монетизації пільг і житлових субсидій

На офіційній Інтернет-сторінці Міністерства соціальної політики України оприлюднено для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Що треба знати ОСББ про новий порядок надання житлових субсидій та пільг у грошовій формі. Частина друга: субсидії

​Продовжуємо розглядати наслідки прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 17 квітня 2019 р. № 373. Нагадаємо, нею було затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, а також внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Про зміни в порядку надання пільг ми писали раніше. Цього разу коротко розглянемо, що змінилося у наданні житлових субсидій.

Мінрегіон: ОСББ не повинні укладати договори з Ощадбанком

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства своїм листом від 27 травня 2019 року роз'яснило, що "ОСББ (ЖБК) не підпадають під вимогу договорів з АТ "Ощадбанк" відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Роз'яснення Мінрегіону співпадає із висловленою нами раніше позицією, що ОСББ не повинні укладати договорів із Ощадбанком заради отримання житлових субсидій і пільг на витрати з управління багатоквартирним будинком.

Монетизація субсидій та пільг: вперед чи назад?

Згідно законодавства, з 1 січня 2019 року повинна була відбутися монетизація житлових субсидій. Передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг - виплачуватися споживачам в грошовій формі. Монетизація субсидій  відбулася частково з лютого цього року, а пільги поки взагалі не монетизовані. Мінсоцполітики планує зробити наступний крок - запровадити монетизацію пільг. На жаль, пропонована урядом схема з варіантом “безготівкової” монетизації, яка пропонується для тих споживачів, що мають проблеми з платіжною дисципліною та “за замовчуванням” для пільговиків, містить ряд ризиків і загроз.

Сторінки