соцзахист

Відомості до Пенсійного фонду ОСББ можуть надавати зручним способом на свій вибір

Пенсійний фонд України на своїй офіційній сторінці розмістив повідомлення, в якому підтвердив, що ОСББ мають право й можливість надавати до ПФУ відомості, необхідні для призначення субсидій та пільг, зручним способом на вибір самих ОСББ: через вебпортал ПФУ або в паперовому вигляді. Такими відомостями є відомості про адреси обслуговування і розмір внесків. Так само надається інформація про зміну розмірів внесків, форми управління багатоквартирним будинком.

Наголошується, що в призначенні житлових субсидій та пільг не може бути відмовлено у випадку надання управителями багатоквартирних будинків та ОСББ інформації в паперовому вигляді та відсутності їх реєстрації в електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Фонду.

При якій формі правління можна буде користуватись субсидіями?

Як відомо, в ОСББ відмінені субсидії. А якщо в будинку не буде створено ОСББ - а мешканці погодяться на те, щоб ними керував управитель - то тоді будуть субсидії?

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Субсидії призначаються і виплачуються незалежно від того, чи є в будинку ОСББ

Ви помиляєтеся: субсидії в ОСББ ніхто не "скасовував". Житлова субсидія - це адресна допомога держави конкретному громадянинові, незалежно від того, де він проживає. Тому і в будинку, яким управляє ОСББ, і в будинку, яким управляє управитель, співвласники мають однакові права на отримання субсидії. Ось цитата із Положення про порядок призначення житлових субсидій:

1. Це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:

(...)

щомісячної житлової субсидії на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об’єднання), а саме:

- витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньо-будинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, відповідно до яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів;

- витрат на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;

- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;

Переплати по субсидіях, куди дівати кошти?

Що робити з переплатами по субсидіях після закінчення опалювального періоду? У багатьох виникає це питання і , як правило, питання виникає у ОСББ, які мають дахові котельні, чи виступають колективним споживачем (замовником) житлово - комунальних послуг, у тому числі електричної енергії.

Нове у програмі житлових субсидій

27 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022".

Цією постановою затверджено нову редакцію "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", яке тепер має назву "Положення про порядок надання житлових субсидій".

Уряд зробив рішучий крок у напрямку підвищення адресності і ефективності програми житлових субсидій. Адже субсидії отримують 6,5 млн. домогосподарств.