внески

Утримання чи управління?

У червні 2018 року були введені в дію положення нового Закону України “Про житлово-комунальні послуги” щодо послуги з управління багатоквартирним будинком. І відтоді не припиняються спроби штучно ототожнити ОСББ з управителем. Одним із проявів такого штучного ототожнення стали поради або й вимоги до ОСББ затверджувати “внески на управління” багатоквартирним будинком. Втім, у дійсності законодавство цього не передбачає - і "перейменування" внесків може принести ОСББ більше проблем, ніж вирішити.

Порядок сплати внесків

Стаття 10 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” передбачає, що до виключної компетенції загальних зборів належить, зокрема, визначення порядку сплати внесків і платежів співвласників.

Навчальний семінар «Як голові правління зберегти душевний спокій і при цьому забезпечити платіжну дисципліну в ОСББ»

17 вересня 2018р. у Хмельницькій міській раді відбувся навчальний семінар для голів правлінь ОСББ на тему: «Як голові правління зберегти душевний спокій і при цьому забезпечити платіжну дисципліну в ОСББ». Семінар відбувся в рамках «Програми сприяння діяльності ОСББ, розвитку самоорганізації співвласників житла у багатоквартирних будинках міста Хмельницького на 2016-2018 роки» У семінарі взяли участь голови правлінь та представники ОСББ міста Хмельницького, Кам’янця-Подільського , Нетішина та інших міст Хмельницької області. 

“Монетизація” пільг і субсидій: що робити ОСББ?

Фото: гра в наперсткиПочаток 2018 року ознаменувався одночасно кількома змінами в законодавстві щодо надання громадянам пільг і житлових субсидій.

Зміни ці виявилися неоднозначними і вже встигли “підняти на вуха” не лише ОСББ, але й виконавців комунальних послуг. Розберімося, що ж дійсно змінилося, і як краще повестися в цій ситуації об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

Про відшкодування витрат по пільгам та субсидіям ОСББ та ЖБК

13 листопада 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 860 "Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи) -

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/860-2013-%D0%BF