внески

Відновлення перебігу позовної давності: практичні наслідки для ОСББ

4 вересня - відновлення перебігу позовної давності

Як ми раніше інформували, Верховна Рада України ухвалила закон, який відновлює перебіг строків позовної давності. 2 червня цей закон був підписаний Президентом України й 3 червня опублікований. Закон набирає чинності через три місяці після його офіційного опублікування. Тобто, норми щодо призупинення перебігу позовної давності перестануть діяти вже з 4 вересня 2025 року.

Пропонуємо простими словами пригадати, що таке позовна давність, як вона працювала останніми роками та розібратися, що означає її "повернення" для ОСББ.

Позовна давність повертається

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення зміни до розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Цивільного кодексу України щодо поновлення перебігу позовної давності". Відповідний законопроєкт уже підписаний Головою Верховної Ради та направлений на підпис Президенту України. Закон спрямований на відновлення перебігу строків позовної давності в Україні, який було зупинено з введенням воєнного стану.

Тож радимо ОСББ, перед якими співвласники мають заборгованість зі сплати внесків та платежів, без зволікань звертатися до суду, не чекаючи спливу відновлених строків позовної давності. Адже закон набере чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника"

26 березня 2025 року відбувся організований ПроОСББ відкритий вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника". Вебінар орієнтований на членів правлінь та ревізійних комісій ОСББ, юристів, що допомагають ОСББ, активних співвласників. Метою вебінару є дати загальне розуміння та рекомендації щодо судової роботи ОСББ зі стягнення заборгованості за внесками. З відеозаписом вебінару та презентацією можна ознайомитися за посиланнями. Використання і поширення, як завжди, вітається!

Запрошуємо на вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника"

Друзі, з ваших попередніх відгуків ми бачимо, що дуже актуальним питанням є стягнення заборгованості зі сплати внесків у судовому порядку. Тож ми попросили практикуючого адвоката Валентина Борогана (Одеса) поділитися своїм досвідом і порадами з нашою спільнотою.

У найближчу середу, 26 березня 2025 року, запрошуємо вас на відкритий вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника". Початок о 19:00, технічне підключення з 18:50.

Позиція ПроОСББ щодо звільнення співвласників багатоквартирного будинку від сплати витрат на його утримання й управління під час воєнного стану

Відновлюємо будинок разом

Останнім часом з'явилося багато законодавчих ініціатив, які мають на меті звільнити власників, квартири яких були знищені або пошкоджені внаслідок російської агресії, від оплати комунальних послуг, а також витрат на управління і утримання житла. Ми категорично заперечуємо проти огульного звільнення від сплати витрат на управління і утримання житла, особливо — внесків в ОСББ. Якщо держава бажає підтримати власників житла, які постраждали від агресії, то вона повинна на це передбачити відповідні кошти й надавати допомогу безпосередньо потерпілим, а не бути "доброю за чужий рахунок".

Вебінар "Фінансове планування в ОСББ. Кошторис. Внески"

12 лютого 2025 року відбувся організований ПроОСББ відкритий вебінар "Фінансове планування в ОСББ. Кошторис. Внески". Вебінар орієнтований на членів правлінь та ревізійних комісій ОСББ, бухгалтерів, активних співвласників. Метою вебінару є дати загальне розуміння фінансового планування в ОСББ, складання кошторису, правильного запровадження й збору внесків. З відеозаписом вебінару та презентацією можна ознайомитися нижче. Використання і поширення, як завжди, вітається!

Запрошуємо на вебінар "Фінансове планування в ОСББ. Кошторис. Внески"

Друзі, наприкінці минулого року ми провели вебінар щодо бухобліку в ОСББ. На ньому побіжно торкнулися питання кошторису. І з ваших відгуків побачили, що питання фінансового планування, складання кошторису, правильного запровадження внесків є актуальними й вимагають щонайменше одного окремого заходу.

Тож запрошуємо вас на відкритий вебінар "Фінансове планування в ОСББ. Кошторис. Внески", який відбудеться 12 лютого 2025 року о 19:00.

Відбувся вебінар "Збір внесків і робота з боржниками в ОСББ"

7 липня відбувся вебінар "Збір внесків і робота з боржниками в ОСББ", організований БФ "ПроОСББ". Активні учасники нашої спільноти - Наталія Кальченко і Дмитро Левицький - розповіли про принципи збору внесків в ОСББ, а також про особливості судової роботи з боржниками в умовах воєнного часу. Організатори вдячні всім, хто взяв участь у вебінарі. Для тих, хто не зміг до нас доєднатися, матеріали доступні на нашому сайті:
- презентація - у розділі "Бібліотека" - "Презентації, інфографіка"

Внески ОСББ не є житлово-комунальною послугою та не можуть бути стягнені з осіб, які не є співвласниками багатоквартирнгго будинку

Законодавство визначає, що внески ОСББ не є житлово-комунальною послугою у розумінні вимог ч. 2 ст. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Не зважаючи на те, що законодавець розмежував поняття “внесок” та “житлово-комунальна послуга”, деякі судді помилково розуміють вказані вимоги закону та намагаються ототожнювати ОСББ з управителем. Із такими висновками погодитись неможливо як з точки зору закону, так і з точки зору практики Верховного Суду.

Територіальна громада як співвласник: судова практика

У багатьох багатоквартирних будинках є квартири або нежитлові приміщення, які належать державі чи територіальній громаді. На жаль, не завжди держава і територіальні громади сумлінно ставляться до виконання своїх обов’язків як співвласників, особливо коли йдеться про сплату внесків. Та на те і є в Україні ОСББ, щоб повертати будь-яку ситуацію в законне русло.

Сторінки