утримання

Посібник "Життєвий цикл будинку"

У розділі "Посібники" нашої Бібліотеки - поповнення!

Посібник "Життєвий цикл будинку" має на меті надати інформацію щодо особливостей експлуатації житлових будівель із урахуванням норм українського законодавства, ­роз’яснити важливість та необхідність розробки стратегії технічного обслуговування та ремонту будівель, забезпечення енергоефективності, а також залучити співвласників багатоквартирного житлового будинку до управління спільним майном.

У будинку - хворий на коронавірус: що робити?

Пропонуємо ознайомитися з порадами лікаря-епідеміолога Андрія Александріна що робити ОСББ в ситуації, коли один з мешканців будинку захворів на COVID-19 (спойлер: зберігайте спокій, дотримуйтеся особистої гігієни та продовжуйте робити вологе прибирання під'їзду).

Утримання та ремонт багатоквартирного будинку

З цього матеріалу ви дізнаєтеся, від чого залежить термін служби будинків, чому руйнуються будинки та їхні окремі елементи, а також, що і коли треба робити співвласникам для того, аби їхній багатоквартирний будинок служив їм вірою і правдою якомога довше.

 

Термін служби багатоквартирного будинку.

Утримання чи управління?

У червні 2018 року були введені в дію положення нового Закону України “Про житлово-комунальні послуги” щодо послуги з управління багатоквартирним будинком. І відтоді не припиняються спроби штучно ототожнити ОСББ з управителем. Одним із проявів такого штучного ототожнення стали поради або й вимоги до ОСББ затверджувати “внески на управління” багатоквартирним будинком. Втім, у дійсності законодавство цього не передбачає - і "перейменування" внесків може принести ОСББ більше проблем, ніж вирішити.

Прощання з ЖЕКом (презентація)

Будь ласка, зверніть увагу, що нижченаведений матеріал є актуальним на 2020 рік. Хоча викладені в ньому рекомендації є актуальними по суті, посилання на нормативно-правові акти можуть бути застарілими.

Порядок обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ 
Міністерства регіонального 
розвитку, будівництва 
та житлово-комунального 
господарства України 
15 серпня 2018 року № 219

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
19 вересня 2018 р. 
за № 1074/32526

ПОРЯДОК 
обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води

І. Загальні положення

Новий порядок призначення і виплати житлових субсидій: що він приніс для ОСББ?

На нашому сайті уже давався загальний огляд Постанови Кабінету Міністрів України №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022", яку Уряд прийняв 27 квітня 2018 року. Тепер пропонуємо розглянути, що зазначені зміни, які набрали чинності з 1 травня 2018 року, принесли для ОСББ. Одразу заспокоїмо: запроваджені на першому етапі монетизації пільг і субсидій підходи принципово залишилися незмінними. Однак є нюанси. Про них - докладніше.

Про відшкодування витрат по пільгам та субсидіям ОСББ та ЖБК

13 листопада 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 860 "Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи) -

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/860-2013-%D0%BF