Наради з ОСББ та ЖБК щодо ознайомлення з особливостями надання пільг та призначення житлових субсидій з 1 січня 2018 року

Навіщо потрібна монетизація пільг та субсидій? Як працює новий механізм та що потрібно знати головам правлінь та бухгалтерам? Що потрібно враховувати при визначенні розміру внеску на утримання будинку та прибудинкової території? На ці та інші питання відповість Вікторія Погорєлова - співзасновник руху ОСББ в Україні, голова правління ОСББ «Мотор».
На офіційній інтернет-сторінці Кабінету Міністрів України оприлюднено текст постанови від 21 лютого 2018 р. № 114 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України". Зазначена постанова, зокрема, встановлює нові правила нарахування і виплати пільг і житлових субсидій в будинках ОСББ. Наводимо її текст.
З 1 січня Кабінет Міністрів змінив правила надання пільг і субсидій, що призвело к колапсу у відносинах населення, яке проживає в будинках ОСББ, і держави. Протягом січня і лютого проходила акція «Реальні кошти - реальним споживачам», яка спонукала Уряд розпочати перший етап монетизації пільг і житлових субсидій в Україні, що є вимогою також і європейських донорів. Як зміниться життя пільговиків, які мешкають в будинках ОСББ, а згодом і всіх інших, розповідає Катерина Чижик, голова правління ГО «Асоціація розвитку ОСББ та ЖБК «Сучасний дім».
Сьогодні, 21 лютого, відбулося засідання Уряду. Міністр фінансів доповів, що позиції сторін щодо монетизації субсидій узгоджено. Прем'єр-Міністр дав доручення завтра надати йому текст на підпис. Нижче ми подаємо узгоджену позицію ОСББ та громадськості, яка відстоює права ОСББ, щодо ситуації, яка склалася на сьогодні.
Враховуючи той факт, що ми не маємо остаточного тексту, який виносився на засідання Уряду, ще раз наголошуємо на нашій позиції, яка ґрунтується на нормах законодавства та вимагаємо врахувати при остаточному погодженні тексту.