бухоблік

Складання звітності за 2023 рік

По завершенні року актуальним стало питання подання ОСББ річної податкової та фінансової звітності.

Склад і терміни подання звітності не змінилися. На що варто звернути увагу:

  • ще у 2019 році внесенням змін до П(С)БО 25 остаточно визначено, що неприбуткові організації подають фінансову звітність за формами 1-мс та 2-мс;

Облік придбання генератора і отримання компенсації частини його вартості з бюджету

В сьогоднішні складні часи багато ОСББ купують генератори. Як правило, за них ОСББ спочатку сплачують власні кошти, а компенсацію частини вартості з бюджету отримують значно пізніше.

У бухгалтерів виникає питання, як правильно відобразити ці операції в обліку.

Первинні документи та строк зберігання – зміни 2023

21 квітня 2023 року  Президентом України був підписний Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» від 20.03.2023 р. № 2970-IX. Відповідно до внесених змін збільшується з 3 до 5 років строк зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків.

Чи обов’язково для ОСББ мати затверджений загальними зборами кошторис?

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств за умови дотримання вимог п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

Кошторис ОСББ

Продовжуємо серію статей, присвячених обліку, звітності та фінансовому плануванню в ОСББ. Сьогодні поговоримо про кошторис об’єднання: чому кожне ОСББ повинне мати затверджений загальними зборами кошторис, як його скласти та якими додатковими рішеннями супроводити.

Три стовпи бухгалтерського обліку в ОСББ

Завершується фінансовий рік, а значить - правлінням і ревізійним комісіям ОСББ саме час підбити підсумки і підготуватися до звітування перед співвласниками та до подання податкової та фінансової звітності. А нам - поговорити про бухгалтерський облік в ОСББ.

Верховна Рада дозволила всім неприбутковим організаціям витрачати кошти на допомогу Силам оборони

17 березня набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, передбачені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану".

Серед іншого, прийняті зміни передбачають, що, незалежно від статутних цілей та предмету діяльності, всі неприбуткові організації мають право використовувати свої кошти на допомогу Збройним Силам України та іншим Силам оборони нашої держави, закладам охорони здоров'я або на спецрахунок НБУ.

ОСББ не повинні застосовувати РРО і подавати форму 20-опп

ДФС України надала індивідуальну податкову консультацію від 12.04.2019 № 1582/6/99-99-14-05-01-15/ІПК щодо застосування РРО об’єднаннями співвласників при розрахунках за комунальні послуги. Подібну консультацію повторила Прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області. Відповідні роз’яснення надав журнал «Дебет-Кредит».

Відразу скажемо – ОСББ не повинні застосовувати РРО ні при яких розрахунках. Щоб ОСББ не починали відразу «шикуватись» під не завжди виправдані вимоги податкових органів, вони повинні глибоко розуміти сутність своєї діяльності, свій статус і місце.

Облік доходів і витрат в ОСББ

У цьому блозі пропоную розглянути основні правила обліку доходів і витрат в ОСББ. Облік доходів і витрат в об'єднаннях має свої особливості, обумовлені правовим і податковим статусом ОСББ. Сподіваюся, цей матеріал допоможе бухгалтерам ОСББ уникнути поширених помилок та наприкінці року без проблем скласти фінансову звітність.

Що є "первинним документом" у відносинах зі співвласниками та орендарями?

Власники нежитлових приміщень, провайдери, орендарі, співвласники-неплатники часто вимагають від ОСББ актів здачі-приймання виконаних робіт чи наданих послуг для здійснення оплати, мотивуючи це тим, що тільки це є первинним бухгалтерським документом.

Сторінки