Загальні питання створення ОСББ (огляд практики)
ОСББ є юридичною особою, яка створюється і діє згідно з Законом України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”.
ПІДТРИМАТИ АРМІЮ / SUPPORT UKRAINIAN ARMY
Cпецрахунок НБУ / special account of the National Bank
БФ "Повернись живим" / Come Back Alive Charitable Fund
ОСББ є юридичною особою, яка створюється і діє згідно з Законом України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”.
Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), який впроваджується Програмою розвитку ООН та фінансується Європейським Союзом, у день відкриття ювілейного Х Всеукраїнського Форуму ОСББ опублікував свій дарунок спільноті ОСББ - посібник "Створення та початок діяльності ОСББ".
Цей посібник є результатом роботи спеціалістів Проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), який впроваджується Програмою розвитку ООН та фінансується Європейським Союзом.
Мета посібника – дати базові знання щодо порядку створення та діяльності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) власникам квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, і в першу чергу тим із них, хто прагне створити ОСББ чи вже його створив.
ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ
Сьогодні дуже часто виникає питання, чи варто створювати одне ОСББ на декілька будинків. Закон України «Про ОСББ» дозволяє це зробити і у статті 4 є чітке визначення, що власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання», але давайте розглянемо декілька варіантів, які допоможуть Вам визначитися, чи варто це робити, чи дійсно ви з цього отримаєте вигоду.
Дуже часто ми складаємо уявлення про людину, коли побуваємо у неї в гостях. Тож кожен, хто чекає на дружній візит, намагається справити враження хорошого господаря: вимити підлогу, вікна, впорядкувати те, до чого раніше не доходили руки. Та перш ніж потрапити до оселі, гість проходить через "терни" під'їзду, де він бачить розбиті шибки, полущену фарбу на стінах, ліфт, який наганяє жаху.