збори співвласників

Чи можлива й потрібна “стовідсоткова ОСББізація” України?

Чи потрібна “стовідсоткова ОСББізація” України?

Скільки існують ОСББ в Україні, стільки ж періодично виринає ідея “стовідсоткової ОСББізації” усіх багатоквартирних будинків країни. Кожного разу міжнародні експерти та українські фахівці-практики переконують у безглуздості та безперспективності такої затії, і зрештою політики до них дослухаються, питання знімається з порядку денного. Та за якийсь час змінюється покоління політиків і їхніх радників, і знову ставиться питання: “а чи не зробити ОСББ обов’язковими в усіх багатоквартирних будинках?” Ось і зараз, коли гостро стоїть питання ремонту пошкоджених внаслідок російської агресії багатоквартирних будинків, ідея “стовідсоткової ОСББізації” знову стала предметом обговорень. Вважаємо за необхідне висловити позицію нашої спільноти.

Скількома голосами обирати управителя?

Цей блог - на допомогу тим, хто ще не "дозрів" до створення ОСББ, але вже й не може терпіти свого теперішнього управителя чи виконавця послуги з утримання будинку.

У світлі введення в дію з 10 червня 2018 року нового Закону України "Про житлово-комунальні послуги" знову актуалізувалося питання надання послуг з управління багатоквартирними будинками професійними управителями. Хоч ця тема і не має прямого стосунку до ОСББ, але все ж таки формує частину інформаційного простору, в якому ми живемо. І ця частина простору наповнена своїми міфами.

Один із них - міф про те, що для укладення договору з управителем нібито необхідно понад 75% голосів співвласників, а не 50%. Небезпечний він тим, що свобода вибору співвласників знову ставиться під сумнів. Тож спростуванню цього міфу я й присвячую цей короткий блог. Адже насправді ціна на послуги з управління є однією з умов договору з управителем, рішення про затвердження якої приймається більшістю в понад 50% голосів.