форми управління

При якій формі правління можна буде користуватись субсидіями?

Як відомо, в ОСББ відмінені субсидії. А якщо в будинку не буде створено ОСББ - а мешканці погодяться на те, щоб ними керував управитель - то тоді будуть субсидії?

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Субсидії призначаються і виплачуються незалежно від того, чи є в будинку ОСББ

Ви помиляєтеся: субсидії в ОСББ ніхто не "скасовував". Житлова субсидія - це адресна допомога держави конкретному громадянинові, незалежно від того, де він проживає. Тому і в будинку, яким управляє ОСББ, і в будинку, яким управляє управитель, співвласники мають однакові права на отримання субсидії. Ось цитата із Положення про порядок призначення житлових субсидій:

1. Це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:

(...)

щомісячної житлової субсидії на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об’єднання), а саме:

- витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньо-будинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, відповідно до яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів;

- витрат на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;

- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;

Скількома голосами обирати управителя?

Цей блог - на допомогу тим, хто ще не "дозрів" до створення ОСББ, але вже й не може терпіти свого теперішнього управителя чи виконавця послуги з утримання будинку.

У світлі введення в дію з 10 червня 2018 року нового Закону України "Про житлово-комунальні послуги" знову актуалізувалося питання надання послуг з управління багатоквартирними будинками професійними управителями. Хоч ця тема і не має прямого стосунку до ОСББ, але все ж таки формує частину інформаційного простору, в якому ми живемо. І ця частина простору наповнена своїми міфами.

Один із них - міф про те, що для укладення договору з управителем нібито необхідно понад 75% голосів співвласників, а не 50%. Небезпечний він тим, що свобода вибору співвласників знову ставиться під сумнів. Тож спростуванню цього міфу я й присвячую цей короткий блог. Адже насправді ціна на послуги з управління є однією з умов договору з управителем, рішення про затвердження якої приймається більшістю в понад 50% голосів.