закон про ЖКП

Відкритий лист до Президента України щодо законопроекту 2458

Представники об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, їхніх спілок та асоціацій звертаються до Президента України Володимира Зеленського з проханням повернути Верховній Раді України закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг” (законопроект № 2458 від 15.11.2019 р.).

Законопроект 4383: швидкі ліки для ЖКГ

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 4383 “Про внесення до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" змін щодо порядку та терміну укладання договорів про надання комунальних послуг”.

Законопроект передбачає невеликі за обсягом, але великі за значенням зміни до чинного Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Поглянемо на них докладніше.

Законопроект 2458: фальстарт облгазів?

За інформацією ОСББ Одеси, підтвердженою даними Єдиного державного реєстру судових рішень, оператор газорозподільних мереж почав подавати позови до ОСББ “про визнання укладеним акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно внутрішньобудинкових систем газопостачання і про визнання укладеним договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку”.

2458 направлено на повторне друге читання: що далі?

17 липня у Верховній Раді України завершилася чергова сесія. Останній сесійний тиждень парламентарі розпочали, серед іншого, з розгляду законопроекту 2458, підготовленого профільним комітетом до другого читання. І - не підтримали його. Законопроект було направлено на повторне друге читання.

Такий результат є цілком логічним. Адже текст законопроекту, підготовлений на друге читання, не вирішував задекларованих авторами завдань, а натомість створював нові проблеми. Більше того, “під шумок” до другого читання в законопроект було включено норми, які цих завдань взагалі не стосувалися, але в яких були зацікавлені деякі монополісти. Мова йде, зокрема, про зміни до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, які з’явилися в тексті на друге читання.

Наголосимо: ОСББ не закликали “валити” законопроект 2458 від самого початку. Після прийняття його в першому читанні ми сформулювали й публічно озвучили свої пропозиції, а парламентарі з різних фракцій їх підтримали та зареєстрували як поправки до законопроекту. Ми сподіваємося, що подані народними депутатами поправки, які відображають позицію ОСББ, будуть враховані профільним комітетом при підготовці законопроекту до повторного другого читання.

Законопроект 2458: до чого тут взагалі МВФ?

Прибічники законопроекту 2458 дістали “козир із рукава” - заявили, що нібито прийняття законопроекту 2458 вимагає ...Міжнародний валютний фонд!

Але ми в ОСББ звикли читати першоджерела. Тому прочитали текст меморандуму з МВФ на сайті Мінфіну. І бачимо, що в дійсності місія МВФ навряд чи взагалі щось знала про існування законопроекту 2458. І що 99% положень законопроекту 2458 ніякого зв'язку з зобов’язаннями перед МВФ не має.

Пропозиції спільноти ПроОСББ до законопроекту 2458

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект за №2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Згідно з доданою до законопроекту пояснювальною запискою, він був покликаний спростити укладення договорів про надання комунальних послуг за новим Законом “Про житлово-комунальні послуги” та розв’язати конфліктну ситуацію довкола технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Втім, якщо ознайомитися із тим, що в дійсності пропонує законопроект по суті, то реалізація окреслених завдань виглядає малоймовірною.

Верховна Рада відстрочила "1 травня"

За інформацією офіційного веб-порталу Верховної Ради України, парламент сьогодні прийняв в цілому законопроект №3275 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)". Закон ще має бути підписаний Президентом.

Вибір моделі надання комунальних послуг: як ОСББ підготуватися до 1 травня 2020 року

Наближається 1 травня 2020 року - дата, до якої співвласники багатоквартирних будинків повинні визначитися з моделлю організації договірних відносин щодо надання комунальних послуг. Що це значить на практиці та як підготуватися ОСББ - коротко (наскільки це можливо) розповім у цьому блозі.

Нові типові договори на постачання гарячої води

11 лютого 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182, якою затверджено Правила надання послуги з постачання гарячої води та пакет типових договорів для різних моделей надання цієї комунальної послуги згідно із Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

Чи є альтернатива КП "Київкомунсервіс"?

Наприкінці 2019 року голови правлінь ОСББ в м.Києві одержали листи від КП «Київкомунсервіс», яке повідомило, що визначене переможцем конкурсу та виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів у м.Києві, і пропонує звернутися до нього для укладення договору й повідомляє, що у іншому випадку буде змушене звернутися до суду з покладенням судових витрат на ОСББ. Що це значить на практиці? Чи треба ОСББ розривати вже чинні договори з іншими підприємствами?

Сторінки