законопроект

Відкритий лист щодо законопроекту 7029

Понад рік триває розгляд законопроекту 7029 у Верховній Раді. За проміжок між першим і другим читанням текст законопроекту був не один раз переписаний. Але в підсумку ми маємо той самий результат, що й на початку: 7029 не вирішує проблем ОСББ, а створює нові. І якщо півтора роки тому про це говорили ми, то зараз про це говорить і Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України.

Закликаємо членів профільного комітету зупинитися і дати собі чесну відповідь: що не так із законопроектом 7029, і чи потрібен він взагалі? І рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроект як такий, що в дійсності не відповідає потребам ОСББ, а в умовах воєнного часу взагалі є неприйнятним і шкідливим.

Законопроект 7029: комітет Верховної Ради на сторожі інтересів нотаріусів і забудовників?

#Нахіба7029?

26 квітня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На ньому було схвалено для розгляду Верховною Радою в 2 читанні законопроект 7029. На жаль, головні проблемні питання законопроекту, про які ми писали, комітет проігнорував. І тут важливо виділити дві проблеми: нотаріальне посвідчення підписів і “золота акція” для забудовників. Тому закликаємо народних депутатів голосувати проти законопроекту 7029!

З Печерських пагорбів Херсон не видно

Багатьом херсонським ОСББ після визволення довелося обирати нових голів правління. Але державна реєстрація змін у статутних органах об'єднання проводиться тільки після завіряння підписів на протоколі нотаріусом. На даний момент в Херсоні десь до 10 нотаріусів. Шість знаю точно, і тільки двоє з них працюють з реєстрами. Красота. Мало того, що обстріли кожен день, так і по місту ще треба мотатись щоб у нотаріуса підписи завірити. Ще й коштує це 1000 грн за підпис. Внески зараз власники майже не платять, тому такі кошти, особливо для невеликих будинків, дуже великі на сьогодні. А ще й адмінзбір за держреєстрацію змін 810 грн.

Законопроект 7029 у першому читанні обіцяв відмінити цю норму, яка ускладнює життя ОСББ та підкормлює нотаріусів, то чому ж її прибрали з редакції на друге читання?

Закон про деколонізацію, законопроект 7029 та ОСББ

У Верховній Раді збираються виносити на друге читання законопроект 7029, навколо (необхідності) якого тим часом тривають палкі суперечки. Так, нещодавно обурення в ОСББ викликав той факт, що з законопроекту 7029 абсолютно неочікувано викинули зміни, які включали ОСББ до переліку організацій, яким не потрібно нотаріально посвідчувати підписи при вчиненні реєстраційних дій. У цьому переліку вже є громадські й благодійні організації. У той же час саме для ОСББ ці зміни є вкрай важливими.

Що передбачає текст законопроекту 7029, який планує розглянути профільний комітет 26 квітня?

Як ми вже повідомляли, у Верховній Раді планують прискореними темпами провести через профільний комітет і винести в сесійну залу законопроект 7029. У нашому розпорядженні є текст законопроекту, який напередодні розіслали народним депутатам (наводимо його в кінці цього допису). З отриманого тексту видно, що із законопроекту багато чого видалили і багато чого додали. Розберемо наявний текст докладно (попередження: довгочит!)

Але спершу - необхідний спойлер для тих, хто вважає, що “без 7029 не буде відбудови”. Норма про прийняття рішень щодо відбудови 50%+ голосів співвласників вже є в чинному законі “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.

Просимо зупинити: законопроект 7029 прискорено готують до розгляду в 2 читанні

Зупиніть 7029!

У п’ятницю 21 квітня народним депутатам було розіслано текст законопроекту №7029. Також стало відомо, що законопроект планують вже найближчої середи поспіхом провести через профільний комітет Верховної Ради і направити на голосування в залу. Ознайомившись із текстом законопроекту, який будуть виносити на розгляд профільного комітету, ми бачимо, що до нього багато чого додалося і багато чого з нього зникло. Але суть лишилася та сама: він паралізує діяльність ОСББ і просто зупинить відбудову багатоквартирних будинків, пошкоджених під час війни. Тому закликаємо народних депутатів:

  1. Зупинити подальший розгляд законопроекту, оприлюднити підготовлений текст і провести його відкрите публічне обговорення перед тим, як розглядати на комітеті.

  2. Всім народним депутатам - особисто ознайомитися з текстом законопроекту 7029, не покладаючися на радників і помічників, та бути готовими відповідати на запитання виборців.

Законопроект 7029: пропозиції від спільноти ПроОСББ

Ні законопроекту 7029!

12 січня 2023 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №7029 від 08.02.2022 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. Позиція нашої спільноти щодо нього залишається незмінною: законопроект 7029 має бути відхилений. На жаль, народні обранці не зробили цього під час першого читання, але для того й існує друге, щоб виправити цю прикру помилку.

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект 7029

12 січня 2023 року Парламент прийняв у першому читанні законопроект 7029 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”.

Нагадаємо, наша спільнота тривалий час послідовно виступає проти цього законопроекту.

Обговорення законопроекту 7029: порозуміння не досягнуто

Минулої п’ятниці, 2 вересня 2022 року, відбулося обговорення законопроекту 7029 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. Відеозапис можна подивитися на youtube-сторінці Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. А ми звернемо увагу на деякі ключові аспекти та підсумки.

Пропозиції щодо спрощення використання безповоротної допомоги на відновлення будинків

Унаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації значна частина багатоквартирних будинків в Україні була пошкоджена. Для того, щоб будинки не зазнавали ще більших пошкоджень унаслідок атмосферних впливів та були якнайшвидше приведені до стану, придатного і безпечного для проживання людей, необхідно, щоб рішення щодо усунення пошкоджень і ремонту приймалися швидко. Спільнота ОСББ України підготувала дуже короткий законопроект, покликаний вирішити це питання.

Сторінки