боржники

Вода камінь точить. Досвід погашення боргів міста перед ОСББ

В лютому 2016 року в нашому будинку було створено ОСББ "Затишок 22 Ж.В"

І от тут все почалося. Зробивши запит на управління ЖКГ, ми отримали інформацію що в нашому будинку є 4 неприватизовані квартири. В трьох з них проживають квартиронаймачі, а от у четвертій ніхто не проживав понад 20 років. Борги зростали, внески ніхто не сплачував, і тоді я зайнялася цим питанням. Мене цікавило - хто має сплачувати внески на спільне утримання майна якщо в квартирі ніхто не проживає.

Чи можна відключити боржника по ОСББ від користування внутрішньо-будинкових мереж?

1
0
-1

Чи можна загальними зборами вирішити питання про відключення боржника від внутрішньо-будинкових мереж (наприклад, від користування електрикою)? Та додатково заставити сплатити послуги електрика про відключення та підключення.

Теґи: 
Картинка користувача Юрій Трегубко.

Можна

1
-1
-1

Можна. У типовому статуті та Законі Про ОСББ прописано, що до виключної компетенції загальних зборів відноситься прийняття рішення про обмеження користування спільним майном. Отже ви приймаєте рішення щодо обмеження боржників. Потім порядок обмеження. Тобто повідомлення листом, термін оплати, відключення, вартість підключення та інше.

Навчальний семінар «Як голові правління зберегти душевний спокій і при цьому забезпечити платіжну дисципліну в ОСББ»

17 вересня 2018р. у Хмельницькій міській раді відбувся навчальний семінар для голів правлінь ОСББ на тему: «Як голові правління зберегти душевний спокій і при цьому забезпечити платіжну дисципліну в ОСББ». Семінар відбувся в рамках «Програми сприяння діяльності ОСББ, розвитку самоорганізації співвласників житла у багатоквартирних будинках міста Хмельницького на 2016-2018 роки» У семінарі взяли участь голови правлінь та представники ОСББ міста Хмельницького, Кам’янця-Подільського , Нетішина та інших міст Хмельницької області.