загальні збори

Форма довіреності на участь у загальних зборах ОСББ. Приклади тексту довіреності

Питання форми, а часто і змісту довіреності, має неабияке значення. В  моїй практиці, напевно, не було ще жодного ОСББ, де б на зборах голосували виключно власники і не було представників власників, і чим більший будинок, тим це актуальніше.

Приклад договору доручення на участь у загальних зборах

Договір доручення

м. Всегараздів                       "10" грудня 2019 року.

Іваненко Іван Іванович, далі – “Довіритель”, який є власником квартири № 5 у буд. № 10 по вул. Довгій у м. Всегараздові, та Петренко Петро Петрович, далі – “Повірений”, разом - “Сторони”, а окремо - “Сторона”, уклали цей Договір про таке:

Презентація "Як приймати спільні рішення в умовах карантину"

Як приймати спільні рішення в умовах карантину - просто і коротко розповідається в презентації від проекту HOUSES, що впроваджується ПРООН за фінансування Європейської комісії. Серед іншого, звертається увага на умови та особливості "електронного" письмового опитування.

"Електронне" письмове опитування доступне і власникам смартфонів

На ПроОСББ вже розміщувалися пояснення, як можна провести загальні збори в умовах карантину. Зверталася там увага і на можливість проведення письмового опитування в "електронному" форматі - з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Але накладати ЕЦП через "традиційні" сервіси зручно лише користувачам комп'ютерів - відповідні сервіси працюють через вікно браузера, з яким комфортно працювати на великому екрані.

Тим часом в Android-додатку "Дія", що розроблений і підтримується Мінцифрою, реалізовано можливість накладати ЕЦП на електронні документи просто в мобільному телефоні. Це дає можливість тим співвласникам, хто не має стаціонарного комп'ютера або ноутбука, але має смартфон чи планшет, також взяти участь у письмовому опитуванні в "електронному форматі". Докладно про цю можливість читайте тут.

Як проводити загальні збори ОСББ під час карантину?

В період карантинних обмежень Фонд енергоефективності продовжує роботу у дистанційному режимі: заявки від ОСББ на участь в Програмі “Енергодім” приймаються та опрацьовуються відповідно до встановлених строків.

Однак перед ОСББ, які зараз мають намір долучитися до Програми “Енергодім”, постало питання: чи можна провести загальні збори об'єднання співвласників будинку під час карантину, коли існує обмеження на участь в заходах понад 10 осіб.

Посібник "Створення та початок діяльності ОСББ"

Цей посібник є результатом роботи спеціалістів Проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), який впроваджується Програмою розвитку ООН та фінансується Європейським Союзом.

Мета посібника – дати базові знання щодо порядку створення та діяльності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) власникам квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, і в першу чергу тим із них, хто прагне створити ОСББ чи вже його створив.

Що робити, якщо голова ОСББ відмовляється робити зміни в ЄДР згідно рішення загальних зборів?

Що робити, якщо голова ОСББ відмовляється робити зміни в ЄДР згідно рішення загальних зборів? Збори прройшли не під його головуванням, а рішення до ЄДР не вносить, мотивуючи тим, що його збори не уповноважили це робити?

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Примусити не вийде

Взагалі-то, доброю практикою є всі рішення загальних зборів супроводжувати дорученнями правлінню та посадовим особам ОСББ (або навіть просто окремим співвласникам). Особливо в конфліктних ситуаціях.

Так розумію, що у Вас збори скликала ініціативна група, а не правління? Дійсно, голова правління повинен виконувати рішення загальних зборів, прийняті відповідно до закону і статуту, незалежно від того, хто був ініціатором скликання і хто головував. Але якщо він відмовляється - будемо відверті: примусити його Ви не зможете, у кайданках до ЦНАПу не поведете smiley. І не факт, що він виконував би це рішення, навіть якби мав пряме доручення загальних зборів.

Тож у Вашій ситуації бачу 2 виходи:

1) або правління може обрати іншого голову (якщо за статутом голову правління обирає правління, і якщо воно, звісно, готове на це піти), який готовий виконати рішення загальних зборів,

2) або доведеться провести ще раз загальні збори, на яких доручити виконати необхідні реєстраційні дії комусь зі співвласників, хто готовий цим займатися.

Картинка користувача Mykola.

Дякую за поради

Ми вирішили вимагати від голови провести загальні збори на вимогу ініціативної групи протягом 20 днів з дня отримання повідомлення. Якщо за цей час він не проведе загальні збори, то ініціативна група сама проведе загалні збори і вирішить усі питання і з членами правління, із головою правління, і з повноважною особою для проведення запису в ЄДР і навіть питання ліквідації такого ОСББ.