ЄДР

Що робити, якщо голова ОСББ відмовляється робити зміни в ЄДР згідно рішення загальних зборів?

Що робити, якщо голова ОСББ відмовляється робити зміни в ЄДР згідно рішення загальних зборів? Збори прройшли не під його головуванням, а рішення до ЄДР не вносить, мотивуючи тим, що його збори не уповноважили це робити?

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Примусити не вийде

Взагалі-то, доброю практикою є всі рішення загальних зборів супроводжувати дорученнями правлінню та посадовим особам ОСББ (або навіть просто окремим співвласникам). Особливо в конфліктних ситуаціях.

Так розумію, що у Вас збори скликала ініціативна група, а не правління? Дійсно, голова правління повинен виконувати рішення загальних зборів, прийняті відповідно до закону і статуту, незалежно від того, хто був ініціатором скликання і хто головував. Але якщо він відмовляється - будемо відверті: примусити його Ви не зможете, у кайданках до ЦНАПу не поведете smiley. І не факт, що він виконував би це рішення, навіть якби мав пряме доручення загальних зборів.

Тож у Вашій ситуації бачу 2 виходи:

1) або правління може обрати іншого голову (якщо за статутом голову правління обирає правління, і якщо воно, звісно, готове на це піти), який готовий виконати рішення загальних зборів,

2) або доведеться провести ще раз загальні збори, на яких доручити виконати необхідні реєстраційні дії комусь зі співвласників, хто готовий цим займатися.

Картинка користувача Mykola.

Дякую за поради

Ми вирішили вимагати від голови провести загальні збори на вимогу ініціативної групи протягом 20 днів з дня отримання повідомлення. Якщо за цей час він не проведе загальні збори, то ініціативна група сама проведе загалні збори і вирішить усі питання і з членами правління, із головою правління, і з повноважною особою для проведення запису в ЄДР і навіть питання ліквідації такого ОСББ.