кошторис

Чи обов’язково для ОСББ мати затверджений загальними зборами кошторис?

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств за умови дотримання вимог п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

Кошторис ОСББ

Продовжуємо серію статей, присвячених обліку, звітності та фінансовому плануванню в ОСББ. Сьогодні поговоримо про кошторис об’єднання: чому кожне ОСББ повинне мати затверджений загальними зборами кошторис, як його скласти та якими додатковими рішеннями супроводити.

Верховний Суд: установчі збори вправі приймати рішення з усіх питань управління будинком

Велика Палата Верховного Суду в своїй постанові від 1 лютого 2022 року в справі № 910/5179/20 поставила крапку в тривалих дискусіях щодо повноважень установчих зборів ОСББ.

Нагадаємо: деякі співвласники заперечували право установчих зборів ОСББ ухвалювати будь-які рішення, окрім власне створення ОСББ і затвердження його статуту. В обґрунтування такої позиції наводили положення статті 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку": "Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут". Тлумачили цю норму звужувально та стверджували, що вона нібито забороняє ухвалення будь-яких інших рішень.

Натомість Велика Палата Верховного Суду зазначила, що установчі збори є різновидом загальних зборів співвласників, до повноважень яких законодавцем віднесено прийняття усіх рішень з питань управління багатоквартирним будинком.

Установчі збори ОСББ вправі приймати рішення з усіх питань, віднесених до компетенції загальних зборів згідно зі ст.10 Закону про ОСББ