управління

Опубліковано Закон України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому»

10 вересня 2022 року опубліковано Закон України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» від 15 серпня 2022 року № 2518-IX.

Закон стосується насамперед будівництва нових об’єктів нерухомості. Але є положення, які будуть цікаві і співвласникам уже збудованих багатоквартирних будинків, насамперед у т.зв. “будинках житлово-будівельних кооперативів”.

Війна. Як бути, якщо голова правління відсутній?

Зміна голови правління

Як ми вже писали, війна не скасовує “цивільних” задач правління ОСББ. Але як їх виконати, якщо голова правління відсутній - мобілізований, евакуйований, хворий, помер? Чимало правлінь ОСББ запитують про те, як в умовах воєнного стану змінити голову. Особливо враховуючи, що Мін’юст України обмежив функціонування державних реєстрів, і зареєструвати зміну керівника неможливо.

“Благі наміри” проти конституційних принципів: досвід Німеччини для України

Принципи проти вигоди

Не так давно в Німеччині управителі та інші бізнес-лобісти майже зуміли протягнути законодавчі зміни, які б утискали права співвласників і розширювали права управителів. На щастя, представники асоціації Wohnen im Eigentum (WiE), яка в Німеччині захищає права власників житла, своєчасно і гостро озвучили проблему в публічному просторі. Навіть десь зіпсувавши стосунки з деякими парламентарями, WiE жорстко захистили позицію багатомільйонної спільноти співвласників багатоквартирних будинків Німеччини.

В історії протистояння співвласників багатоквартирних будинків Німеччини з управительським, будівельницьким та іншим бізнесовим лоббі можна побачити багато паралелей з Україною. Досвід Німеччини зайвий раз нам нагадує, що успішно захистити свої інтереси здатні ті, для кого вірність принципам цінніша за минущу любов політиків.

Співвласники одного з будинків не можуть змінити форму управління без рішення загальних зборів всього ОСББ

Постанова Верховного Суду (у складі колегії суддів Касаційного господарського суду) від 17 грудня 2020 року у справі № 906/203/20:

Якщо ОСББ об’єднує співвласників кількох багатоквартирних будинків, співвласники одного з будинків не мають права окремо від решти змінити форму управління (обрати управителя), але повинні ініціювати загальні збори ОСББ для вирішення ними питання зміни форми управління.

Утримання чи управління?

У червні 2018 року були введені в дію положення нового Закону України “Про житлово-комунальні послуги” щодо послуги з управління багатоквартирним будинком. І відтоді не припиняються спроби штучно ототожнити ОСББ з управителем. Одним із проявів такого штучного ототожнення стали поради або й вимоги до ОСББ затверджувати “внески на управління” багатоквартирним будинком. Втім, у дійсності законодавство цього не передбачає - і "перейменування" внесків може принести ОСББ більше проблем, ніж вирішити.

Управління чи управитель !!!

УВАГА ПРЕДСТАВНИКИ ОСББ !!! Вже декілька днів представники ОСББ у м. Дніпрі обговорюють питання надання до управління соціального захисту населення Соборного району м. Дніпра, протоколу загальних зборів, про те, що управління багатоквартирним будинком передається співвласниками в управління Об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку.

Деякі «активісти» пропонують в своїх розсилках «терміново» внести зміни до статуту та зробити інші з їх погляду "діючи заходи".

Новий порядок призначення і виплати житлових субсидій: що він приніс для ОСББ?

На нашому сайті уже давався загальний огляд Постанови Кабінету Міністрів України №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022", яку Уряд прийняв 27 квітня 2018 року. Тепер пропонуємо розглянути, що зазначені зміни, які набрали чинності з 1 травня 2018 року, принесли для ОСББ. Одразу заспокоїмо: запроваджені на першому етапі монетизації пільг і субсидій підходи принципово залишилися незмінними. Однак є нюанси. Про них - докладніше.

У "Бібліотеці" розміщено презентацію нововведень у сфері надання ЖКП

Зміни до Бюджетного кодексу передбачають поширення пільг і субсидій на витрати з управління багатоквартирним будинком

Нещодавніми змінами до Бюджетного кодексу України поставлено законодавчу крапку в питанні поширення житлових пільг і субсидій на витрати з управління багатоквартирним будинком. Відповідні зміни внесено до ч.3 ст.102 Бюджетного кодексу України, яка регулює питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Сторінки