електроенергія

Чи потрібен ОСББ статус "активного споживача" електроенергії?

Дедалі більше ОСББ встановлює сонячні електростанції (СЕС) на багатоквартирних будинках. Іноді обсяг електричної енергії, що генерується СЕС, може перевищувати поточне споживання об’єднання. Тож можна почути заклики до ОСББ “продавати електроенергію в мережу”. Зважаючи на ситуацію в енергетиці - нібито благе діло. Але є одне “але”. Для того, щоб “продавати” електроенергію в загальну мережу, від ОСББ вимагають набути статусу “активного споживача”. І навіть послужливо надають інструкції, як це зробити. ОСББ, яке би віддавало в мережу електроенергію в статусі звичайного побутового споживача, чомусь не цікаве енергетикам.

СЕС у багатоповерхівці: резервне живлення на "чорний" день

Українці, через постійні обстріли енергетичної інфраструктури росіянами, змушені прилаштовуватись до життя, коли у будинках часто немає світла. Не дивно, що електроенергія зараз стала дуже цінною у нашій країні. Дедалі більше українців цікавляться тим, як придбати і встановити у будинку джерело резервного живлення.

Придбати сонячні панелі сьогодні хочуть чимало ОСББ. Однак чи вартує це робити, зважаючи на вартість обладнання і ситуацію? "Українська енергетика" проаналізувала це питання.

Чи допоможуть сонячні станції на дахах багатоповерхівок: скільки струму можна отримати та на що вистачить

Використання сонячних систем для потреб багатоквартирних будівель знову з’явилося на слуху після ударів по системам електропостачання України. І, можливо, саме зараз той момент, коли може бути даний новий поштовх для їх впровадження.

На порозі катастрофи: чому Європа не стала відмовлятися від централізованого опалення

Чи стоїть Україна на межі відмови від системи централізованого теплопостачання? Це може стати кроком, що драматично погіршить ситуацію з теплозабезпеченням у країні.

Ймовірність такого сценарію немаленька, адже неефективність та зношеність системи теплопостачання, успадкованої від УРСР,  ні для кого не є таємницею.

Як здати звіт зі споживання електроенергії в умовах карантину

ЯК ЗДАТИ ЗВІТ з СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В УМОВАХ КАРАНТИНУ!!!

Шановні представники ОСББ !!!

З 1 квітня 2020р. настав період подання показників використаної електричної енергії місць загального користування в ОСББ, тощо. Багато представників ОСББ не мають відкритих особистих кабінетів, і здавали звіти шляхом особистого відвідування відділу прийому звітів.

Питання,  а як здавати звіт у період карантину турбує багато голів правління ОСББ….

Споживання електричної енергії в місцях загального користування в багатоквартирних будинках

Власники квартир дво – або багатоквартирних житлових будинків та житлових приміщень  у гуртожитку, незалежно від підстав набуття права власності на такі квартири, житлові приміщення, є співвласниками допоміжних приміщень  у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою (рішення Конституційного суду України від  09.11.2011 року №14-рп/2011.

НКРЕКП повертає примітку щодо ціни на електроенергію для загальнобудинкових потреб

За повідомленням на офіційній інтернет-сторінці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Комісія на своєму засіданні 11 січня 2019 року ухвалила "прийняти постанову НКРЕКП «Про скасування постанови НКРЕКП від 21 грудня 2018 року № 2010» (щодо відновлення застосування тарифу на електричну енергію, спожиту в багатоквартирних будинках, гуртожитках, садових товариствах на технічні цілі (освітлення дворів, східців і номерних знаків, освітлення території тощо) на рівні як для населення)".

І знову про ОСББ і ринок електроенергії

     Сьогодні (26.12.2018р.) у приміщенні Печерської РДА відбулася зустріч представників ДТЕК з презентацією змін до законодавства України щодо ринку електричної енергії із юридичними особами, саме як споживачами послуг.

     Позицію ДТЕК (та відповідно й ТОВ «Київські енергетичні послуги») представляла Чернявська Лілія Олександрівна - начальник відділу по роботі із договорами департаменту клієнтських операцій ДТЕК «Київські електричні мережі».

Було багато «води та пару»…

Що несе для ОСББ реформа ринку електроенергії? Частина 2.

Замість підготовки до новорічних свят продовжуємо підготовку до «святкування народження» ринку електричної енергії.

Київ сколихнула чергова хвиля «зради» та панічні настрої «куди бігти» за договором, за яким договором, підписувати чи ні, тощо. 

У попередній публікації аналізувалось питання: Чи повинне ОСББ заключати саме запропонований договір від ТОВ «Київські енергетичні послуги» «про постачання електричної енергії»?

Тепер спробуємо розібратися щодо наявності спільних рис та відмінностей постачальників на ринку електричної енергії, а саме: електропостачальника (Договір про постачання електричної енергії), постачальника універсальних послуг (Договір про постачанні електричної енергії постачальником універсальної послуги) та постачальника «останньої надії» (Договір про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії»). Буде, на жаль, “лонгрід”, але для свідомого прийняття зважених рішень щодо подальших дій пропоную зосередитись.

Сторінки