газ

Позитивні зміни: Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку

Наказом Міністерства енергетики України №292 від 29.09.2023р. затверджено "Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку" (далі - Порядок ТО).

Нарада в Мінінфраструктури 23 червня

23.06.2023 гору я приєднався до онлайн-наради в Мінінфраструктури, на яку запросили представників ОСББ. Це добре, бо працювати зараз непросто, і нам, ОСББшникам, є що розповісти міністерству. Хочу поділитися з нашою спільнотою враженням від наради.

Першою темою було обговорення до підготовки до опалювального сезону 2023-2024.

Набрав чинності мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію і розподіл природного газу

Тепер і для ОСББ з даховими котельнями газ має бути по 6,99 грн/м3

Не новина, що при прийнятті різноманітних рішень у сфері ЖКГ і енергетики, влада постійно забуває про ОСББ. Вірніше, для уряду ОСББ - це ті, "хто постійно плутається під ногами". Не стало винятком і прийняття постанови Уряду, якою встановлювалася гранична ціна на природний газ  на період лютого-березня 2021 року. Уряд знову забув, що в будинках ОСББ з даховити котельнями живе таке ж саме населення, тільки яке побачить у своїх платіжках 8,9 грн/м3 замість обіцяних урядом 6,99 грн/м3.

 Звернення ОСББ "Вікторія-56" до прем'єр-міністра України щодо встановлення ціни  природного газу для багатоквартирних будинків з автономним опаленням. 

Звернення ОСББ "Вікторія-56"  до прем'єр-міністра України щодо встановлення ціни  природного газу для багатоквартирних будинків з автономним опаленням. 

Позиція спільноти щодо законопроекту 2458 на засіданні комітету Верховної Ради 25.06.2020

Учора, 25 червня, відбулося засідання засідання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, на якому, серед іншого, розглядалося питання законопроекту 2458 "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг". Я щиро вдячний народним депутатам України за надану можливість і честь представити й пояснити позицію нашої спільноти щодо цього законопроекту. Нижче викладаю тези свого вчорашнього виступу, оскільки, як мені видається, в них вдалося дуже стисло викласти суть нашої позиції та запропонувати компромісні формулювання до законопроекту.

Третя платіжка за газ: чому і навіщо?

За чинним законодавством відповідальність за безпеку експлуатації внутрішньобудинкових мереж, за їхнє технічне обслуговування і поточний ремонт несуть оператори газорозподільної мережі (ГРМ), в народі - "облгази". Однак облгази вже кілька років, за мовчазної згоди нацрегулятора, ухиляються від виконання своїх обов'язків та шукають способу перекласти цей "головний біль" на самих споживачів у багатоквартирних будинках.

Пропозиції спільноти ПроОСББ до законопроекту 2458

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект за №2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Згідно з доданою до законопроекту пояснювальною запискою, він був покликаний спростити укладення договорів про надання комунальних послуг за новим Законом “Про житлово-комунальні послуги” та розв’язати конфліктну ситуацію довкола технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Втім, якщо ознайомитися із тим, що в дійсності пропонує законопроект по суті, то реалізація окреслених завдань виглядає малоймовірною.

Позиція ПроОСББ щодо змін до Закону України “Про житлово-комунальні послуги”

15 листопада 2019 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект за №2458 “Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Аналіз тексту законопроекту в запропонованій редакції свідчить, що він не вирішить проблемних питань, а натомість породить нові.

У відносинах з операторами газорозподільних систем співвласники багатоквартирних будинків ставляться в нерівні умови залежно від обраної форми управління, а запропоновані зміни фактично демотивують співвласників створювати ОСББ чи обирати управителів.

При описі нового механізму укладання т.зв. “публічних договорів” у законопроекті було порушено чинну структуру моделей договірних відносин щодо надання комунальних послуг, а сам механізм не узгоджено із загальним порядком укладання договорів, визначеним законом. Це ставить під сумнів можливість практичної реалізації рішень про обрання договірних моделей, які вже прийняті та приймаються співвласниками багатокваритрних будинків на виконання чинного Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Тож спільнота ПроОСББ закликає суттєво доопрацювати законопроект.

Мінрегіон підтримує позицію ОСББ щодо базової моделі ТО систем газопостачання

Міністерство розвитку громад та територій України підтримує пропозицію Асоціації міст України, ОСББ та управителів, щодо базової моделі технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Про це у вівторок, 26 листопада, повідомила Міністр Альона Бабак під час робочої наради в Комітеті ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, за участю народних депутатів, представників НКРЕКП, АМУ, профільних асоціацій та ОСББ.

Сторінки