ПроОСББ

Надприбутки для забудовників як нова “суспільна необхідність”: законопроект №6458

Наприкінці грудня 2021 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради України проект Закону про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. Зараз законопроект розглядається у комітетах Верховної Ради України.

Аналіз законопроекту свідчить, що він не передбачає жодних реальних механізмів комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, і нічим не поліпшить існуюче регулювання цієї сфери. Натомість законопроект створює серйозні корупційні ризики та суперечить іншим законодавчим актам, у тому числі Цивільному кодексу України та Земельному кодексу України.

Верховний Суд: установчі збори вправі приймати рішення з усіх питань управління будинком

Велика Палата Верховного Суду в своїй постанові від 1 лютого 2022 року в справі № 910/5179/20 поставила крапку в тривалих дискусіях щодо повноважень установчих зборів ОСББ.

Нагадаємо: деякі співвласники заперечували право установчих зборів ОСББ ухвалювати будь-які рішення, окрім власне створення ОСББ і затвердження його статуту. В обґрунтування такої позиції наводили положення статті 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку": "Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут". Тлумачили цю норму звужувально та стверджували, що вона нібито забороняє ухвалення будь-яких інших рішень.

Натомість Велика Палата Верховного Суду зазначила, що установчі збори є різновидом загальних зборів співвласників, до повноважень яких законодавцем віднесено прийняття усіх рішень з питань управління багатоквартирним будинком.

Установчі збори ОСББ вправі приймати рішення з усіх питань, віднесених до компетенції загальних зборів згідно зі ст.10 Закону про ОСББ

Велика термомодернізація: звернення спільноти ОСББ до тих, хто на рівні громад і держави приймає рішення

Ми, представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі – спільнота ОСББ), починаючи з 2010 року активно беремо участь у розробці державних та місцевих програм впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках на умовах співфінансування. Як ніхто інший, ми розуміємо важливість термомодернізації житлового фонду для енергетичної безпеки України. Більше того - ми підтримуємо термомодернізацію не на словах, а своїми щоденними практичними діями - разом з Урядом та органами місцевого самоврядування.

Вже є сотні багатоквартирних будинків ОСББ в Україні, які провели заходи із комплексної термомодернізації, а їх співвласники зменшили платіжки за тепло удвічі. Є десятки тисяч будинків, співвласники яких поступово вкладають власні кошти і впроваджують енергоефективні заходи.

Але сьогодні ми стурбовані кардинальною зміною правил гри щодо проведення енергоефективних заходів: замість підтримки на умовах співфінансування тих, хто робить це самостійно, з'явилися ідеї безкоштовно для співвласників термомодернізувати "обрані" багатоквартирні будинки. Нас турбує, що проведення термомодернізації за дармові кошти швидко дискредитує і зупинить процес термомодернізації житлового фонду, який тільки-но набирає обертів. І тому ми закликаємо Уряд і органи місцевого самоврядування підтримати та поліпшити існуючі працюючі механізми термомодернізації, а не вдаватися до разового "атракціону щедрості", який перекреслить все, що робилося раніше, та зупинить термомодернізацію на роки вперед.

“Благі наміри” проти конституційних принципів: досвід Німеччини для України

Принципи проти вигоди

Не так давно в Німеччині управителі та інші бізнес-лобісти майже зуміли протягнути законодавчі зміни, які б утискали права співвласників і розширювали права управителів. На щастя, представники асоціації Wohnen im Eigentum (WiE), яка в Німеччині захищає права власників житла, своєчасно і гостро озвучили проблему в публічному просторі. Навіть десь зіпсувавши стосунки з деякими парламентарями, WiE жорстко захистили позицію багатомільйонної спільноти співвласників багатоквартирних будинків Німеччини.

В історії протистояння співвласників багатоквартирних будинків Німеччини з управительським, будівельницьким та іншим бізнесовим лоббі можна побачити багато паралелей з Україною. Досвід Німеччини зайвий раз нам нагадує, що успішно захистити свої інтереси здатні ті, для кого вірність принципам цінніша за минущу любов політиків.

Чому енергодарці все частіше створюють ОСББ: приклади декількох будинків

Останнім часом в Енергодарі створюється все більше об’єднань співвласників багатоквартирних будинків – їх в нашому місті вже майже 120. Містяни вважають, що саме така форма правління найефективніша, адже дає можливість співвласникам контролювати використання коштів, які щомісячно сплачують за утримання будинку та прибудинкової території, впливати на прийняття рішень та ефективно управляти спільним майном.

Редакція МедіаЦентру познайомилася з Максимом Щербиною – головою п’яти ОСББ в нашому місті. Він розповів нам, чому бажання самостійно створити об’єднання з кожним разом зростало все більше.

Вебінар «Практичні аспекти діяльності ЖБК в умовах чинного законодавства»

Досягнення, які не помічають. Розмова

Розмова: про багатоповерхівки, свідомих людей і громадський активізм.

Мені іноді кажуть:"Які у вас задні думки?! От би їх прочитати!"  Та немає їх. Завжди кажу відверто!!! Поважаю людей, але не переймаюсь чинами.

А взагалі, що тут писати. Ліпше подивіться відео.

Верховна Рада відстрочила "1 травня"

За інформацією офіційного веб-порталу Верховної Ради України, парламент сьогодні прийняв в цілому законопроект №3275 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)". Закон ще має бути підписаний Президентом.

У Києві зустрілися лідери руху ОСББ

14 березня, в Києві, в офісі Реанімаційного пакету реформ лідери руху ОСББ із різних куточків України говорили про досягнення та планували роботу на майбутнє.