#БезпекаГазопостачання

«ГАЗОВІ БАТАЛІЇ». ДЕ Ж ТА МЕЖА РОЗМЕЖУВАННЯ !!!

З 01.05.2021р. вступив в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» надалі (Закон «Про ЖКП»).

На жаль, сподівання громадян України - співвласників багато квартирних будинків, що його новації припинять свавілля монополістів так і не виправдались.
На черзі черговий віток «Газових баталій» Облгазів - «Операторів газорозподільної системи» (надалі Оператор ГРМ) проти ОСББ. Активізація йде майже по усій країні Львів, Вінниця, Новомосковськ, Бердянськ, Дніпро, Запоріжжя, Київ тощо…

Газові мережі: де ж ця межа?

Людям притаманно задавати собі питання, пошук відповідей на них спонукає людство рухатись вперед. Так і з судовими справами, нібито просто справу розглядаємо, але на справді шукаємо відповіді на питання, які мають змінити наше життя. Але нажаль, на деякі питання так і не знаходяться відповіді. Так сталося і з процесами АТ «Одесагаз»&ОСББ «Івана Франко 47» і АТ «Одесагаз»&ОСББ «Бочарова 53». Справи розглянулись, а питання залишилось: «Де ж ця межа, яку оператор ГРМ не має права переступити?».

Відкритий лист до Президента України щодо законопроекту 2458

Представники об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, їхніх спілок та асоціацій звертаються до Президента України Володимира Зеленського з проханням повернути Верховній Раді України закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг” (законопроект № 2458 від 15.11.2019 р.).

Верховна Рада прийняла законопроект 2458

3 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Ось перелік фракцій та депутатів, що віддали свої голоси за законопроект.

Законопроект 2458: імітація компромісу

27 листопада 2020 року профільний Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг вкотре розглядав законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Власне, на засіданні комітету йшлося про внесення до законопроекту додаткових поправок з метою його доопрацювання в рамках підготовки до повторного другого читання, яке наразі заплановане на 4 грудня. А 2 грудня оновлена порівняльна таблиця з’явилася на офіційній сторінці Верховної Ради.

Тож чи змінилося щось суттєво в тексті законопроекту 2458? Коротка відповідь - ні, принципово нічого не змінилося. законопроект 2458, який профільний комітет пропонує до розгляду в повторному другому читанні, є по суті тим самим текстом, який уже розглядався Верховною Радою - і не був підтриманий. Автори внесли незначні косметичні правки, так і не відмовившись від принципово неприйнятних та небезпечних для країни підходів. Це - звичайне окозамилювання.

Законопроект 4383: швидкі ліки для ЖКГ

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 4383 “Про внесення до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" змін щодо порядку та терміну укладання договорів про надання комунальних послуг”.

Законопроект передбачає невеликі за обсягом, але великі за значенням зміни до чинного Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Поглянемо на них докладніше.

Альтернатива законопроекту 2458

Цього тижня Верховна Рада вкотре планує розглянути одіозний законопроект 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Ми бачимо, що законопроект 2458 не є технічним усуненням окремих недоліків. Він натомість є фундаментальною зміною правил гри, розворотом зі шляху реформ, їх "відкатом". Закликаємо народних депутатів відхилити його.

А натомість - пропонуємо короткий законопроект. Який вирішує три головні задачі, які декларувалися, але не вирішувалися законопроектом 2458.

Законопроект 2458 знято з порядку денного (поки що)

У четвер 17 вересня Верховна Рада мала розглянути в повторному другому читанні законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Однак перед голосуванням його було знято з порядку денного на прохання профільного комітету.

Законопроект 2458: фальстарт облгазів?

За інформацією ОСББ Одеси, підтвердженою даними Єдиного державного реєстру судових рішень, оператор газорозподільних мереж почав подавати позови до ОСББ “про визнання укладеним акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно внутрішньобудинкових систем газопостачання і про визнання укладеним договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку”.

2458 направлено на повторне друге читання: що далі?

17 липня у Верховній Раді України завершилася чергова сесія. Останній сесійний тиждень парламентарі розпочали, серед іншого, з розгляду законопроекту 2458, підготовленого профільним комітетом до другого читання. І - не підтримали його. Законопроект було направлено на повторне друге читання.

Такий результат є цілком логічним. Адже текст законопроекту, підготовлений на друге читання, не вирішував задекларованих авторами завдань, а натомість створював нові проблеми. Більше того, “під шумок” до другого читання в законопроект було включено норми, які цих завдань взагалі не стосувалися, але в яких були зацікавлені деякі монополісти. Мова йде, зокрема, про зміни до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, які з’явилися в тексті на друге читання.

Наголосимо: ОСББ не закликали “валити” законопроект 2458 від самого початку. Після прийняття його в першому читанні ми сформулювали й публічно озвучили свої пропозиції, а парламентарі з різних фракцій їх підтримали та зареєстрували як поправки до законопроекту. Ми сподіваємося, що подані народними депутатами поправки, які відображають позицію ОСББ, будуть враховані профільним комітетом при підготовці законопроекту до повторного другого читання.

Сторінки