#БезпекаГазопостачання

Питання проведення ТО ВБСГ у багатоквартирних будинках. Частина 1. Правові основи

Безпека газових мереж у багатоквартирних будинках дуже важлива для співвласників багатоквартирних будинків. Саме для забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових газових мереж будинку для надання послуг з постачання та розподілу природного газу, на співвласників багатоквартирного будинку покладено відповідальність за проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ТО ВБСГ).

Це означає, що співвласники багатоквартирних будинків – споживачі природного газу мають передбачити  кошти на оплату послуги з ТО ВБСГ.

Хто ж має право надавати ці послуги і відповідно до пункту 3 статті 19 Закону України «Про житлово комунальні послуги» нести відповідальність за безпеку газопостачання?

Позитивні зміни: Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку

Наказом Міністерства енергетики України №292 від 29.09.2023р. затверджено "Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку" (далі - Порядок ТО).

«ГАЗОВІ БАТАЛІЇ». ДЕ Ж ТА МЕЖА РОЗМЕЖУВАННЯ !!!

З 01.05.2021р. вступив в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» надалі (Закон «Про ЖКП»).

На жаль, сподівання громадян України - співвласників багато квартирних будинків, що його новації припинять свавілля монополістів так і не виправдались.
На черзі черговий віток «Газових баталій» Облгазів - «Операторів газорозподільної системи» (надалі Оператор ГРМ) проти ОСББ. Активізація йде майже по усій країні Львів, Вінниця, Новомосковськ, Бердянськ, Дніпро, Запоріжжя, Київ тощо…

Газові мережі: де ж ця межа?

Людям притаманно задавати собі питання, пошук відповідей на них спонукає людство рухатись вперед. Так і з судовими справами, нібито просто справу розглядаємо, але на справді шукаємо відповіді на питання, які мають змінити наше життя. Але нажаль, на деякі питання так і не знаходяться відповіді. Так сталося і з процесами АТ «Одесагаз»&ОСББ «Івана Франко 47» і АТ «Одесагаз»&ОСББ «Бочарова 53». Справи розглянулись, а питання залишилось: «Де ж ця межа, яку оператор ГРМ не має права переступити?».

Відкритий лист до Президента України щодо законопроекту 2458

Представники об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, їхніх спілок та асоціацій звертаються до Президента України Володимира Зеленського з проханням повернути Верховній Раді України закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг” (законопроект № 2458 від 15.11.2019 р.).

Верховна Рада прийняла законопроект 2458

3 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Ось перелік фракцій та депутатів, що віддали свої голоси за законопроект.

Законопроект 2458: імітація компромісу

27 листопада 2020 року профільний Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг вкотре розглядав законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Власне, на засіданні комітету йшлося про внесення до законопроекту додаткових поправок з метою його доопрацювання в рамках підготовки до повторного другого читання, яке наразі заплановане на 4 грудня. А 2 грудня оновлена порівняльна таблиця з’явилася на офіційній сторінці Верховної Ради.

Тож чи змінилося щось суттєво в тексті законопроекту 2458? Коротка відповідь - ні, принципово нічого не змінилося. законопроект 2458, який профільний комітет пропонує до розгляду в повторному другому читанні, є по суті тим самим текстом, який уже розглядався Верховною Радою - і не був підтриманий. Автори внесли незначні косметичні правки, так і не відмовившись від принципово неприйнятних та небезпечних для країни підходів. Це - звичайне окозамилювання.

Законопроект 4383: швидкі ліки для ЖКГ

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 4383 “Про внесення до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" змін щодо порядку та терміну укладання договорів про надання комунальних послуг”.

Законопроект передбачає невеликі за обсягом, але великі за значенням зміни до чинного Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Поглянемо на них докладніше.

Альтернатива законопроекту 2458

Цього тижня Верховна Рада вкотре планує розглянути одіозний законопроект 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Ми бачимо, що законопроект 2458 не є технічним усуненням окремих недоліків. Він натомість є фундаментальною зміною правил гри, розворотом зі шляху реформ, їх "відкатом". Закликаємо народних депутатів відхилити його.

А натомість - пропонуємо короткий законопроект. Який вирішує три головні задачі, які декларувалися, але не вирішувалися законопроектом 2458.

Законопроект 2458 знято з порядку денного (поки що)

У четвер 17 вересня Верховна Рада мала розглянути в повторному другому читанні законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Однак перед голосуванням його було знято з порядку денного на прохання профільного комітету.

Сторінки